هشدار مجلس نمایندگان آمریکا نسبت به احتمال وقوع حملات در المپیک سوچی

اعضای ارشد کمیته های اطلاعات و امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا در خصوص تهدید جدی وقوع حملات در جریان برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی سوچی در روسیه هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایکل مک‌کال، رئیس کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره گفت: من تا به حال در طول زندگی خود با چنین تهدید بزرگی روبرو نشده‌ام.

وی در ادامه گفت: به عقیده من احتمال بسیار زیادی وجود دارد که انفجاری در جریان برگزاری این رقابت‌ها رخ دهد. البته به عقیده من چنین حادثه‌ای به احتمال زیاد در خارج از دهکده برگزاری بازی‌ها رخ خواهد داد.

در حال حاضر 37 هزار نیروی امنیتی در محل برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی در حالت آماده‌باش به سر می‌برند. مقامات آمریکایی اعلام کردند، همکاری میان مقامات اطلاعاتی روسیه و آمریکا در این خصوص افزایش پیدا کرده اما هنوز به حد کافی نرسیده است.

جانت ناپولیتانو، رئیس هیأت اعزامی آمریکا به بازی‌های المپیک سوچی که از روسای پیشین کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان است نیز اعلام کرد، سطح امنیت بازی‌ها بسیار خوب است.

شبه‌نظامیان جدایی‌طلب که خواستار استقلال در چچن و مناطق اطراف آن در جنوب روسیه هستند، اعلام کرده‌اند، در بازی‌های المپیک اختلال ایجاد خواهند کرد. به گفته آن‌ها، محل برگزاری این بازی‌ها در قلمرویی قرار دارد که روسیه در قرن نوزدهم از قبایل قفقاز به زور گرفته است.

انتهای پیام

کد N114232