داوداوغلو: به زمان عادی سازی روابط ترکیه و اسرائیل نزدیک هستیم

اسرائیل

آنکارا- ایرنا- ˈاحمد داوداوغلوˈ وزیر امور خارجه ترکیه روز یکشنبه گفت: زمان برای عادی سازی روابط ترکیه و اسرائیل نزدیک است.

به گزارش ایرنا، وی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی ˈآ خبرˈ ترکیه با اشاره به اینکه این کشور درخواست های خود در را بعد از حمله نیروهای اسرائیل به کشتی مرمره آبی به تل آویو اعلام کرده بود، گفت: اسرائیل برخی از درخواستهای ترکیه را به جای آورده است و تنها مسأله از میان برداشتن تحریمهای نوار غزه و پرداخت غرامت به بازماندگان حمله به کشتی مرمره آبی باقی مانده است.

داوداوغلو با اشاره به اینکه مذاکرات طرفین برای پرداخت غرامت ادامه دارد، گفت: این مذاکرات سرعت گرفته و دیدگاه طرفین به یکدیگر نزدیک شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تعویق سفر ˈنوری المالکیˈ نخست وزیر عراق به ترکیه گفت: در جریان سفر سال گذشته وی به بغداد مقرر شده بود که المالکی بعد از اربعین حسینی به ترکیه سفر کند اما رخدادهای الانبار، فلوچه و رمادی مانع از سفر نخست وزیر عراق به ترکیه شد.

داوداوغلو گفت: در شرایط فعلی به دلیل مسأله انتخابات و نیز مسایل جدی امنیتی در عراق سفر المالکی به ترکیه در دستور کار قرار ندارد و این مسأله به لحاظ ترکیه به عنوان بحران در رابطه با عراق ارزیابی نمی شود.

خاورم**2012**230**1504
کد N114157