استقبال وزارت خارجه ایران از توافق دولت سوریه و سازمان ملل برای کمک‌رسانی در حمص

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از توافق حاصل شده بین دولت سوریه و نماینده مقیم سازمان ملل، برای خروج شهروندان غیرنظامی از برخی مناطق شهر حمص و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه به این منطقه ابراز خرسندی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که این اقدام می‌تواند به حل و فصل اوضاع انسانی کمک کرده و بهانه را از دست برخی طرف‌های خارجی که به دنبال سیاسی کردن این موضوع هستند خارج کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران این اقدام دولت سوریه را نشانه حسن نیت این کشور در توجه و اهتمام به موضوع انسانی می‌داند و معتقد است چنان چه محاصره اقتصادی ظالمانه از مردم سوریه برداشته شود و تروریسم به عنوان مانع اصلی کمک‌رسانی به شهروندان سوری ریشه کن شود، اوضاع انسانی در این کشور به سرعت بهبود خواهد یافت.

او با تاکید بر این که هرگونه کمک‌رسانی به دور از سیاسی‌کاری و در فضای تفاهم با سرعت پیش می‌رود اضافه کرد: نشست سه جانبه ایران، سوییس و سوریه که اخیرا دور سوم آن در تهران برگزار شد نیز همین رویکرد انسان‌دوستانه و بی‌طرفانه را برگزید که می‌تواند الگوی مناسبی برای کمک‌رسانی به مردم سوریه باشد.

انتهای پیام

کد N114004