20 تن در اقدامات تروریستی امروز عراق کشته شدند

تروریستی,عراق

تهران - ایرنا - 20 تن از جمله 11 فرد مسلح و 6 تن از افراد پلیس در اقدامات تروریستی جداگانه روز یکشنبه در عراق کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس،در اقدامات تروریستی امروز در عراق همچنین 10 تن دیگر از جمله سه سرباز مجروح شدند

یک مقام امنیتی عراق دراین باره گفت: انفجار خودرو بمب گذاری شده علیه گشتی لشکر 17 ارتش در منطقه یوسفیه در جنوب بغداد منجر به زخمی شدن سه سرباز شد.

این مقام پلیس عراق افزود: 6 تن از افراد پلیس در حمله مسلحانه در استادیوم ورزشی در حال احداث در بخش طورخرماتو در شرق تکریت مرکز استان صلاح الدین کشته شدند.

از سوی دیگر محله های نزال ، العسکری و الجغیفی در شهر فلوجه استان الانبار گلوله باران شدند که در اثر آن دو غیر نظامی کشته و 4 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین فرمانده عملیات استان الانبار اعلام کرد که نیروهای ارتش 11 تن از عناصر سازمان تروریستی داعش را کشته و سه تن دیگر را بازداشت کردند.

همچنین ستونی از نیروهای داعش شامل 7 خودرو در درگیری مسلحانه در منطقه الودیان در غرب الرمادی مرکز استان منهدم شد.

بر اساس این گزارش، در استان کرکوک نیز با بمب دستی به گشتی نیروهای گارد مرزی

ˈپیشمرگهˈ در خیابان فرودگاه واقع در جنوب شهر کرکوک حمله شد که در اثر آن یکی از این نیروها زخمی شد .

یک مقام امنیتی عراق همچنین از کشته شدن یک کارمند وزارت علوم و فن آوری و زخمی شدن دو تن دیگر در اثر حمله مسلحانه با تیربار به خودرو این وزارتخانه در منطقه حی الشباب در جنوب غرب بغداد خبر داد.

همچنین نیروهای امنیتی سه جنازه را یافتند که یکی از آنها از عناصر گروه الصحوه بود و دو تن دیگر از آنان پلیس بودند که در بخش الطارمیه در شمال بغداد به ضرب گلوله کشته شده بودند.

خاورم ** 1487 **1010
کد N113988