توافق فتح و حماس بر سر مقابله با فشارهای خارجی و ادامه مذاکرات آشتی

سیاسی

جنبش‌های فتح و حماس در نشست‌ امروز (یکشنبه) توافق یافتند که هیچ یک از دو طرف درباره آشتی ملی تسلیم فشارهای خارجی نشوند و به روند مذاکرات ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، نبیل شعث، از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح در کنفرانس خبری مشترکی با خلیل الحیه، از رهبران جنبش حماس اعلام کرد که دیدارها برای تحقق ‌آشتی میان دو جنبش فتح و حماس در نوار غزه ادامه خواهد داشت تا توافق میان این دو جنبش حاصل شود.

وی پس از مذاکرات امروز که قرار است فردا نیز ادامه داشته باشد گفت: ظرف روزهای آتی اقدامات جدید و مثبتی در زمینه تحقق آشتی ملی و اجرای توافق‌های پیشین صورت خواهد گرفت.

شعث در خصوص سفر عزام الاحمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح به نوار غزه گفت: الاحمد آماده است تا به غزه سفر کند تا روند تلاش‌ها جهت تحقق آشتی میان دو جنبش فتح و حماس را از سر بگیرد.

در همین راستا، صلاح البردویل، از رهبران جنبش حماس از جنبش فتح خواست تا برای دستیابی به آشتی واقعی میان این دو جنبش که مبتنی بر مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و پایبندی به اصول فلسطینی باشد، تلاش کند.

وی در سخنانی عنوان داشت: هدف اصلی از سفر هیات جنبش فتح به نوار غزه ایجاد پایگاهی برای جنبش فتح در نوار غزه است و بررسی مساله آشتی در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

این مقام جنبش حماس خاطرنشان کرد که تمرکز بر مساله انتخابات و در نظر نداشتن دیگر اختلافات میان فتح و حماس یک شعار فریبکارانه است که مقاومت را هدف قرار داده و هدف آن نابودی مساله فلسطین است.

انتهای پیام

کد N113725