اخبار امنیتی عراق/

انفجار خودرو بمبگذاری شده در جنوب بغداد/داعش 6 پلیس را تیرباران کرد

آفریقا و خاورمیانه

تیرباران شش پلیس در شرق تکریت، انفجار بمب در جنوب بغداد و کشته شدن تعدادی از تروریستهای داعش در الرمادی از مهمترین اخبار امنیتی عراق به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المدی پرس، شلال عبدل فرماندار منطقه طوزخورماتو در استان صلاح الدین عراق اعلام کردند: ده فرد مسلح وابسته به داعش بامداد امروز به یک مرکز ایست بازرسی در روستای السلام در شرق تکریت حمله کردند.

این منابع بیان کردند: گروههای مسلح پس از سیطره بر این مرکز ایست بازرسی 6 نظامی این مرکز را تیرباران کردند.

یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق نیز اعلام کرد: نیروهای امنیتی عراقی سه جسد وابسته به پلیس و شورای بیداری که با گلوله کشته شده بودند در شمال بغداد پیدا کردند.

منابع وابسته به عملیات الانبار بیان کردند: نیروهای امنیتی عراقی یک ستون داعش را در منطقه الودیان حد فاصل الرطبه و القائم تحت تعقیب قرار دادند که در نتیجه آن یازده عضو داعش کشته و سه نفر دیگر بازداشت شدند.

این منابع افزودند: گروههای مسلح کوشیدند که به الرمادی نزدیک شوند و برای داعش در الرمادی سلاح ارسال کنند.

یک منبع وابسته به پلیس استان صلاح الدین بیان کرد: ارتش عراق طی عملیاتی در120 کیلومتری شمال تکریت پانزده مظنون تروریستی را بازداشت کردند.

یک منبع وابسته به پلیس استان کرکوک اعلام کرد: افراد مسلح در مسیر عبور نیروهای پیشمرگه کردستان عراق در جنوب کرکوک بمبی کار گذاشتند که یک نظامی کُرد زخمی شد.

در اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی شهرک صدر در شرق بغداد چهار نفر کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

منابع نظامی عراقی اعلام کردند: نیروهای ارتش و پلیس عراق طی عملیاتی در منطقه الملعب در الرمادی شش تروریست داعش را به هلاکت رساند.

یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق از حمله افراد مسلح ناشناس به سوی خودرو حامل کارمندان وزارت علوم و فناوری در منطقه الشباب در جنوب غرب بغداد و کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر خبر داد.

در مدائن در جنوب بغداد در اثر حمله افراد مسلح به یک مرکز ایست بازرسی یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

منابع وابسته به پلیس در استان صلاح الدین از کشف سه سربریده شده در بیجی در چهل کیلومتری شمال بغداد خبر دادند.

یک منبع امنیتی در بغداد از کشته شدن یک غیرنظامی در منطقه الکمالیه در شرق بغداد خبر داد.

پایگاه السومریه نیوز به انفجار خودرو بمبگذاری شده در الیوسفیه در جنوب بغداد و زخمی شدن شماری اشاره کرد.

منابع وابسته به پلیس عراق در الانبار اعلام کردند: در اثر شلیک موشکهای کاتیوشا و چند گلوله خمپاره به فرودگاه الهضبه در الحبانیه در سی کیلومتری شرق الرمادی تعدادی کشته و زخمی شدند.

یک منبع امنیتی از عملیات ارتش عراق در منطقه الزنکوره در الرمادی و کشته شدن سیزده تروریست داعش خبر داد.