بثینه شعبان: نتیجه جنگ سوریه محور قدرتمند در منطقه را مشخص می‌کند

سیاسی

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد که نتیجه جنگ سوریه مشخص خواهد کرد که چه محوری در منطقه قوی‌تر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه العالم اعلام کرد: نتیجه جنگ علیه سوریه مشخص خواهد کرد که چه محوری در منطقه قوی‌تر است و کدام محور در منطقه آینده‌ای دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا دچار دست پاچگی شده است چرا که معادلات آن‌ها در سوریه شکست خورد، واشنگتن هیچ گاه نمی‌خواهد که به این امر اذعان کند.

این مقام سوری با قدردانی از حامیان محور مقاومت که استواری ملت سوریه را به دنبال داشته، در خصوص نشست ژنو2 گفت: مشکل اصلی در خصوص ژنو 2 این است که کسانی که برای نشست پشت میز مذاکره نشسته‌اند نماینده هیچ کسی نیستند.

بثینه شعبان تصریح کرد:هیات اعزامی از سوی دولت سوریه با این هدف در ژنو حضور یافت تا از هر فرصتی جهت پایان دادن به جنگ در سوریه استفاده کرده باشد هرچند که احتمال موفقیت آمیز بودن این تلاش‌ها ناچیز باشد.

وی با بیان اینکه بیشتر کشورهای حاضر در ژنو2 به جز روسیه مخالف سوریه هستند اظهار کرد: پس گرفتن دعوت از ایران برای حضور در ژنو به منزله خللی در توازن برگزاری این نشست است چرا که حضور ایران در ژنو یک امر لازم و منطقی بود.

وی در ادامه افزود: اختلافات در ژنو2 پیرامون این مساله بود که ائتلاف مخالفان سوریه تلاش می‌کرد بندهایی از معاهده ژنو یک را به صورت گزینشی انتخاب کند، هیات اعزامی از سوی ائتلاف مخالفان به ژنو آمد تا تنها در خصوص حکومت انتقالی بحث و مذاکره کند.

بثینه شعبان در خصوص تصمیم واشنگتن برای مسلح کردن گروه‌های مخالف در سوریه نیز عنوان داشت: زمانی که کشوری اعلام می‌کند به مخالفان یک کشور دیگر سلاح می‌دهد یک دخالت آشکار صورت می‌گیرد.

وی همچنین تاکید کرد که هماهنگی‌هایی با جمهوری اسلامی ایران در هنگام برگزاری ژنو و قبل و بعد از آن و در خصوص تمام مسائل وجود داشته است.

انتهای پیام

کد N113514