رییس رسانه روسی: انقلاب اسلامی به ایران هویت بخشید

انقلاب اسلامی,آرتیست تی وی

مسکو- ایرنا- رییس یک شبکه تلویزیونی روسی با اشاره به آثار مثبت انقلاب اسلامی بر تمامی جنبه های زندگی در ایران گفت: انقلاب اسلامی به ایران هویت بخشید و مردم این کشور را از مسیری که غرب ترسیم کرده بود بازگرداند.

ˈآندره یورچنکوˈ رییس شبکه تلویزیونی آرتیست تی وی روسیه، روز یکشنبه درباره تاثیر انقلاب اسلامی بر فعالیت های هنری در ایران به خبرنگار ایرنا گفت: مردم ایران در نتیجه انقلاب اسلامی فرصت گرانبهایی برای بازگشت به اصالت خویش به دست آوردند که به صورت شایسته ای از آن استفاده کردند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شاهد تولید فیلم های بسیار جالب و اصیل ایرانی هستیم که بسیاری از آنها جوایز جهانی می گیرند و در حوزه علوم و فرهنگ هم گام های بزرگی در عرصه های مهمی همچون نانو و فناوریهای فضایی و چاپ و نشر کتاب و گسترش علوم و فنون در این کشور برداشته شده است.

یورچنکو افزود: ایران کشوری دارای فرهنگ و تمدن چند هزار ساله و باستانی است و مردم این سرزمین دارای سنت ها و رسوم مخصوص خود هستند که در بسیاری از مناطق آن حفظ شده است.

به گفته وی، غرب و آمریکا در دوره پیش از انقلاب اسلامی با برنامه ریزی گسترده تلاش زیادی برای دور کردن مردم ایران از فرهنگ اصیل خود به عمل آوردند و رژیم شاه هم در این زمینه با ورود فرهنگ بیگانه به کشور همکاری می کرد.

رییس شبکه تلویزیونی آرتیست تی.وی افزود: همه اینها برای یک منظور بود و آن این که شرایط برای تاراج ثروت های طبیعی ایران فراهم شود و زرق و برق فرهنگ غربی، ملت ایران را مسخ کند.

یورچنکو در ادامه گفت: آمریکا در راس اردوگاه غرب هیچگاه در فکر پیشرفت ملت ایران نبود زیرا ترقی و توسعه این کشور را به زیان خود و منافع استعماری دراز مدت می دید و به همین دلیل می بینیم که حتی یک کارخانه بزرگ در ایران احداث نکرد. این ها نشانگر سیاست آمریکا و متحدان نزدیکش برای عقب نگهداشتن ایران بود و اگر انقلاب اسلامی به وقوع نمی پیوست، این وضع تا امروز همچنان ادامه داشت.

رییس شبکه تلویزیونی روسی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی کابوس بزرگی برای غرب و آمریکا بود و دست آنها برای همیشه از سرمایه های طبیعی ملت ایران کوتاه شد و به همین دلیل از روزهای نخست انقلاب در ماه فوریه سال 1979 شاهد توطئه های گوناگون علیه ایران هستیم.

وی ناآرامی های برخی مناطق ایران را از توطئه ها و دسیسه های آمریکا برای به آشوب کشاندن این کشور و ضربه زدن به حکومت نوپای جمهوری اسلامی دانست که با هوشیاری نیروهای انقلابی و رهبری مدبرانه امام خمینی (ره) یکی بعد از دیگری به شکست انجامید.

یورچنکو آخرین و بزرگترین توطئه علیه ایران را تحریم های اقتصادی عنوان کرد و افزود: این تحریم ها به بهانه واهی نگرانی از دستیابی ایران به سلاح اتمی بر این کشور اعمال شده است که وجاهت قانونی ندارد.

این کارشناس خبری روس گفت: با وجود قدرتمندی و تلاش های آمریکا و متحدانش و ایجاد ائتلاف ها علیه ایران، این کشور پیشرفت می کند و در واقع نیرویی الهی به ایران کمک می کند و همه توطئه ها و دسیسه های خارجی و داخلی علیه جمهوری اسلامی به شکست می انجامد.

وی افزود: با عزمی که دولتمردان و ملت ایران برای غلبه بر مشکلات از خود نشان می دهند، به طور حتم این کشور بر تحریم ها بطور کامل پیروز خواهد شد و در یک دهه آینده ایران وضعیت به مراتب بهتری در عرصه های مختلف خواهد داشت.

اروپام/2242**518 **1485 **1514
کد N113177