صدور حکم حبس برای 12 آمریکایی به جرم اعتراض علیه حملات پهپادی

دادگاهی در آمریکا 12 آمریکایی را به دلیل اعتراض علیه حملات پهپادها که در پایگاه هوایی "هانکوک" در نیویورک برگزار کردند، به حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی صدای روسیه، طبق اعلام پایگاه اینترنتی "نشنال کاتولیک ریپورتر"، دادگاهی در آمریکا 12 شهروند این کشور را به جرم آشوب به 15 سال حبس و پرداخت 250 دلار جریمه محکوم کرد. این در حالی است که به دلیل عدم اثبات ورود آن‌ها به محدوده یک پایگاه هوایی در نیویورک آن‌ها از این اتهام مبرا شدند.

بلافاصله پس از صدور این حکم، هر 12 نفر که عضو گروهی موسوم به "ائتلاف شمالی مبارزه با استفاده از پهپاد" بودند به زندان منتقل شدند.

این حکم در حالی صادر شد که تعداد زیادی از حامیان افراد در بیرون ساختمان دادگاه تجمع کرده و شعارهای "تو تنها نیستی" سر دادند.

متهمان پیش از برگزاری جلسه دادگاه اعلام کرده بودند که در صورت صدور حکم زندان، آمادگی گذراندن حبس را دارند.

اخیرا چهار فعال ضد پهپاد دیگر نیز در دادگاه حضور یافته بودند. آن‌ها قصد داشتند نامه‌ای را به فرمانده پایگاه هوایی "بیل" تحویل دهند که در آن باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا و ارتش این کشور را به جنایت علیه بشریت و نقض قوانین متهم کرده بودند.

آن‌ها در نامه خود حملات پهپادی آمریکا را باعث مرگ تعداد زیادی غیرنظامی بی‌گناه در خاورمیانه و سومالی خوانده بودند.

پیشتر نیز تعدادی از آمریکایی‌ها علیه استفاده آمریکا از پهپادها به بهانه مبارزه با تروریسم اعتراض کرده بودند، محاکمه و به حبس محکوم شدند.

انتهای پیام

کد N113066