فرمانده نیروی دریایی ارتش: 22 بهمن انقلاب را بیمه می‌کند

امير دريادار حبيب‌الله سياري,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي دريايي ارتش,22 بهمن,دهه فجر

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 22 بهمن، روزِ نشان دادن اقتدار و توان بازدارندگی ملت انقلابی جمهوری اسلامی ایران است واین روز روزی است که انقلاب را بیمه می‌کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری صبح امروز (یکشنبه) در جمع کارکنان نیروی دریایی ارتش در ستاد این نیرو ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اظهار کرد: در اوایل انقلاب ما دو شعار مهم و برگزیده «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» و «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» داشتیم وعوامل موثر در پیروزی انقلاب همچون امام، مردم، وحدت و دین و ضامن همه این پیروزی‌ها خون شهدا بود که با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند تا به بار نشست.

وی با تاکید بر اینکه "هر چه امروز داریم به برکت انقلاب است"، افزود: ما همه آنچه را که در بدو انقلاب شعار می دادیم را به دست آوردیم یعنی هم استقلال و هم آزادی و جمهوری اسلامی بدون تکیه و نفوذ شرق و غرب.

سیاری با اشاره به اینکه "بعد از پیروزی انقلاب همه توانمندی‌های دشمنان روی خط آمد تا جلوی رشد انقلاب را بگیرد"، تاکید کرد: اولین کاری که دشمنان انقلاب انجام دادند، ترور شخصیت‌ها بود که حدود 17 هزار شهید ترور داریم و بعد از آن به دنبال اختلافات قومی و مذهبی و بحث جدایی‌طلبی را مطرح کردند که این کار هم راه به جایی پیدا نکرد. بعد از این همه دسیسه به یک آدم دیوانه ای چون صدام که به دنبال قدرت طلبی در منطقه بود روی آوردند و با تجهیز و پشتیبانی او 8 سال جنگ تحمیلی را به راه انداختند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در دویست سال گذشته هر جنگی که در ایران اتفاق افتاده یک قسمتی از خاک آن جدا شده است، گفت: هشت سال جنگ تحمیلی طول کشید اما با دفاع مقدسی که صورت گرفت حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشد.

سیاری با اشاره به اینکه با قدرت ملی جایگاه هر کشوری را می سنجند، خاطرنشان کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان بسیار جایگاه بالایی است چرا که قدرت ملی ما بالاست و قدرت ملی را مولفه های اقتصادی، سیاسی، نظامی، علمی مشخص می کند.

وی با انتقاد از لحن بی ادبانه اظهارات اخیر مقامات امریکایی گفت: اگر دشمن ما می توانست صدمه ای به ما وارد کند این کار را می کرد و مطمئن باشید آنها نمی تواند چنین اقدامی انحام دهند.

سیاری در پایان با بیان اینکه مردم ما در روستاهای دوردست هم از این مواضع اخیر و اظهار نظرها به خروش آمدند افزود: اقتدار کشور تنها در سلاح های پیشرفته نیست آنچه که اقتدار می آورد ایمان و عزم و اراده قوی است که می تواند تودهنی محکمتری بزند و نمونه آن را در زمان دفاع مقدس با حضور زنان خرمشهری با تفنگ شکاری در مقابل تیربارها و تانک های دشمن ثابت کردیم.

انتهای پیام

کد N113012