در خماری بمانید

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی خواستار حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن شد و گفت: مهمترین تاثیر انقلاب اسلامی، این بود که ترس از هیمنه ابرقدرت‌ها نزد مسلمانان از بین برد و فضایی ایجاد کرد بتوانند در مقابل ستمکاران بین‌المللی ودیکتاتورها ایستادگی کند

به گزارش آفتاب به نقل از فرارو، علی لاریجانی طی نطقی در آغاز جلسه امروز (یکشنبه) مجلس، با تبریک دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به نمایندگان و مردم به بیان مطالبی پرداخت که اهم آن در ادامه می آید.
    گاه تلاش می‌کنند با تحمیل شرایط سخت، نیروی محرک انقلاب را سرخورده نشان دهند که به دنبال تجدید نظر است و می‌خواهد آرمان خود را صرفا در خواسته‌های غرب نشانه رود. این مسیر تبلیغاتی چندان موفق نبود چرا از یک طرف انسان غربی در "هیچ- آبادی" ضدعفونی شده در حالت تعلیق قرار دارد و خود در زندگی خصوصی‌اش جمع شده و کز کرده است و از طرفی پویایی و تحرک مجاهدانه مسلمانان در کشور ما و سایر کشورها و جریان‌ها نظیر حزب‌الله‌، حماس و سوریه صلابت و صحت این مکتب را نشان داده است.
    گاه تلاش کرده‌اند با فشارهای نظامی و تحریم‌ها با تبلیغات به دیگران بباورند که اقدامات ما ایران را از مسیر خود متوقف کرد اما این سناریو هم برای آنان نانی حاصل نکرد. ایران جنگ تحمیلی هشت ساله را به سازندگی قدرت دفاعی و تربیت کادر مجاهد مبدل کرد که هرگز بدون این تجربه جنگ،‌ چنین دستاوردی را برای قدرت ملی کشور حاصل نمی‌شد که امروز تنظیم‌کننده‌ی امنیت خاورمیانه باشد و شکست‌های رژیم صهیونیستی در جنگ 33 و 22 روزه و 7 روزه بخشی از این واقعیت را نشان می‌دهد.
    امروز تلاش می‌کنند تحریم‌ها را عامل تغییر مسیر ایران نشان دهند. گفته‌های اخیر و مکرر مقامات آمریکایی مقصود آنان را علنی کرده است که چقدر نیازمند توافق با ایران بودند تا بتوانند آن را به عنوان دستاوردی در سیاست خارجی مطرح کنند و اقدامات تحریمی غلط خود را طی سال‌های گذشته توجیه کنند.
    روزی از انزوای ایران دم می‌زدند، امروز از این دم می‌زنند که با کمک آنان مختصری در اقتصاد ایران تفاوتی ایجاد شد.
    (خطاب به حکام آمریکایی) اگر کسالت روانی شما با این مطالب علاج می‌شود در خماری آن بمانید ولی بدانید برخی مقامات غربی پس از سفر به ایران در همین دوران اعلام کردند در ایران آثاری از تحریم‌ ندیدیم، بازارها مملو از اجناس بود و برخی گفتند آنقدر مشتری از غرب در ایران دیدیم که فکر کردیم وارد ژنو شده‌ایم.
    اینها حرف‌های مقامات غربی است؛ اینها نشان می‌دهد که دشمن بیش از آنکه به قول خود دنبال رفع نگرانی از موضوع هسته ای ایران باشد، دنبال رفع نقص فرومایگی خود است تا غاصب صلاحیت شود و باید بسیار مراقب بود که در سطح دیپلماسی و چه تبلیغات مجال غصب صلاحیت به آنان داده نشود تا نخوت و تفرعون لعنتی و تصنعی آنان مفتضح‌تر شود.
    سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب راه آینده را نشان داد که وحدت نیروهای جامعه و اتکا اقتصاد داخلی و رونق بخشی به تولید و تحمل یکدیگر و قرص و محکم و شفاف بودن در مقابل استکبار تهی شده و اما خود شیفته‌ و استقلال در همه جهات،‌ کلید حرکت آتی کشور است. سخنان ارزشمند ایشان یادآور همان اصول حکمت مدرسه امام خمینی(ره) در ترسیم جهان چهارم معاصر است که امید است پویدگان راه انقلاب آن را به خوبی دریابند و همه سیاستمداران و فعالان اقتصادی وس یاسی با همت بلند به آن جامع عمل بپوشند.
    انشالله ملت عزیز در روز 22 بهمن با حضور یکپارچه و شعارهای کوبند بار دیگر عزتمندی راه امام و انقلاب را به رخ مستکبران بکشانند تا بلکه به عقل بیایند و دست از گران‌فروشی آن هم در شرایط بی‌وزنی بردارند.
    از طرفی روح ملی کشور در پناه حرکت ملت، جان تازه‌ای بگیرد و گام های خویش محکم و سرافرازانه بردارند.
کد N113007