ازناگفته های جلسه محرمانه با مشایی تا میزان برداشت مطهری!

مشایی

هشتمین شب از جشن بزرگ انقلاب در مسجد اهل بیت قم در حالی با حضور اسماعیل کوثری برگزار شد که گوشه های تازه از اظهارات و تفکرات آقای پشت پرده بیان شد.

به گزارش آفتاب به نقل از  فردا، مراسم جشن بزرگ انقلاب در حالی با نزدیک شدن به یوم الله 22 بهمن شب های پایانی خود را پشت سر می گذارد که با بهتر شدن وضعیت جوی جمعیت بیشتری در این جشن حضور پیدا می کنند.
- در ابتدای مراسم دیشب مستندی  از حضور نمایندگان فتنه گران در جلسه با مقام معظم رهبری که بعد از انتخابات سال 88 برگزار شده بود، به نمایش در آمد.
- حجت الاسلام آتش زر رییس شورای شهر قم از مسئولانی بود که دیشب در جلسه حضور داشت.
- در حالی که موضوع برنامه دیشب بررسی وضعیت امنیت کشور در منطقه و جهان بود، بیشترین وقت جلسه معطوف به توافقنامه ژنو شد.
- کوثری درخلال صحبتهای خودبه تیترجالب روزنامه اطلاعات درسال 1346 هم  اشاره کرد،ازقرارمعلوم این روزنامه درزمانی که جنگ اعراب بارژیم صهیونیستی آغازشده بوداز تیترپیروزی 3 میلیون یهودی به 100 میلیون مسلمان عرب استفاده کرده بودالبته روزنامه که درآن زمان توسط رژیم مزدورشاه اداره می شد،انتظاربیشتری ازاین نمی رفت.
- هدف کوثری از اشاره به این تیتر نشان دادن قدرت ایران و حزب الله لبنان در منطقه بود که در طی این سال ها در هر زمینه سیلی محکمی به صهیونیست ها زده اند.
- در سخنرانی دیشب یادی از حسن هیکل نویسنده مطرح مصری هم شد که در اظهار نظری جالب عنوان کرده بود که ایرانی ها یک بار با جنگ و خونریزی در زمان هخامنشیان و یک بار هم با تدبیر و درایت در سال های اخیر به سواحل دریای مدیترانه رسیده اند.
- کوثری در پاسخ به سوالی انتخابات خبرگان و مجلس را هدف آتی فتنه گران دانست البته کوثری به این موضوع هم اشاره کرد مردم و مسئولان نظام هرگز اجازه خودنمایی به آن ها را نخواهد داد.
- تراکم سوالات به حدی بود که پای وزیر ارشاد و مصاحبه تلویزیونی رییس جمهور هم در خلال سوالات از کوثری پرسیده شد که البته پاسخ وی  برای شنوندگان قانع کننده بود.
- نماینده مردم تهران سیاست گذاری کلان کشور را دراختیارات مقام معظم رهبری دانست و این هم را گفت که برخی از افراد هم به خود اجازه وارد شدن به این حیطه را داده بودند وی برای نمونه از برخی حرکت های احمدی نژاد در دوره چهار ساله ریاست جمهوری نام برد.
- کوثری در پاسخ به سوالی در خصوص جلسه اخیر یاران احمدی نژاد گفت: در این جلسه باز هم موضوع عدم حمایت از مشایی مطرح شده که احمدی نژاد باز هم آن را خط قرمز خود دانسته است.
- در مراسم شب گذشته،صحبت از اظهارات گاه و بیگاه علی مطهری هم داغ بود که کوثری جمله کوتاه و البته جالبی را در خصوص وی بیان کرد:علی مطهری به میزان برداشت خود از هر مسئله صحبت می کند.
- در این مراسم هشداری هم به مقامات آمریکایی داده شد که ایران را با سایر کشورهای منطقه مقایسه نکند البته کوثری هم به این نکته اشاره کرد که آمریکا تا 5 سال آینده توان حمله زمینی به هیچ کشوری را ندارد.
- کوثری پرده از یک دیدار خصوصی با مشایی در ابتدای سال 89 برداشت و گفت: در ابتدای سال 89 بنده به همراه آقایان رسایی، حسینیان،کوچک زاده و آقای زارعی سه ساعت با وی جلسه داشتیم که در این جلسه ما بارها گفتیم که بزرگترین صدمات را احمدی نژاد از جانب شما می خورد و از وی خواستیم که اظهار نظر نکند.
- کوثری به پاسخ دادن مشایی هم اشاره کرد و گفت:وی در این جلسه گفته بودتنها به  شرطی اظهار نظر نمی کند که احمدی نژاد از وی درخواست سکوت کند.
- وی به گستاخی مشایی در این جلسه هم گریزی زد و گفت:دقیقا مشایی با بیان این عبارت که"چطور آقای خزعلی و مصباح اظهار نظر می کنند ولی من نکنم"جواب آخرش را به ما داد.
- کوثری در خاتمه این را هم گفت:برخی اطرافیان احمدی نژاد بعد از سال 88 گفتند که اگر مقام معظم رهبری از ما حمایت نمی کرد ،رای ما 30 میلیون بود، البته این گفتنی است که مقام معظم رهبری در طی انتخابات بی شماری که در کشور برگزار شده است همواره بر رعایت قانون پافشاری کرده و هیچگاه از کاندید خاصی حمایت نکرده و همواره از دولت های منتخب مردم حمایت کرده اند.
 - گزیده ای از سخنان مقام معظم رهبری بعد از انداختن رای خود،در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در 24 خرداد ماه امسال"در بین حضراتی که هستند، یک نفر به نظرم رسید و انتخاب کردم و به کسی هم تا الان نگفته‌ام و حتی خانواده و فرزندان من نیز مطلع نیستند که من به چه کسی رای داده ام.
- مقام معظم رهبری در همان سخنرانی فرمودند:یک توصیه به مسوولان صندوق‌ها و بازشماری و قرائت آرا دارم. اینها بدانند رای مردم امانتی است در دست آنها و حق‌الناس است. حفظ امانت در این مسئله حق‌الناس و در نتیجه آدم باید بیشتر رعایت کند چرا که خروج از حق الناس سخت‌تر از خروج از حق الله است.
- حال این که با وجود این بیانات صریح و روشن مقام معظم رهبری چطور برخی ها چنین اظهار نظر های می کنند، باید در اغراض سیاسی و جناحی این افراد دنبال کرد.
کد N112987