دعوت حزب اسلامی کار از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

حزب اسلامی کار در بیانیه‌ای از مردم ایران برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این بیانیه آمده است :سی وششمین بهار انقلاب از راه رسید. 22 بهمن1357 بدون شک بزرگترین و به یاد ماندنی ترین روز درتقویم بیداری ملت ایران است. درهم پیچیدن نظام شاهنشاهی و برگزیدن نظام جمهوری اسلامی بی تردید با حضورگسترده توده های مردم و رهبری داهیانه و شجاعانه حضرت امام خمینی(ره) امکان پذیر بود.

رویدادی که در قرن بیستم بسیاری از معادلات جهان مدرن را دستخوش تغییرات بنیادین کرد. توجه بی نظیر امام خمینی (ره) به اراده و خواست مردم در فرآنید پیروزی انقلاب و در طول دوران حیات پر برکت آن رهبر عظیم الشان و نیز یکپارچگی آحاد جامعه ایرانی درکنار مبارزات گسترده نخبگان،روشنفکران و روحانیون بهمن 57 را در تاریخ جهان ماندگار کرد.

اکنون که به گرامیداشت سی و ششمین بهار انقلاب نشسته‌ایم بیش و بیش از هر چیز نیازمند رجوع به اصول اساسی انقلاب اسلامی و بویژه قانون اساسی آن هستیم.

در شرایط فعلی اجرای بی کم وکاست شعارهای آغازین انقلاب که روح و عصاره آن شعارها و مطالبات در قانون اساسی دمیده شده است به مهمترین و اصلی ترین مطالبات ملی تبدیل شده اند؛ چرا که یادآوری دهه فجر57 نه صرفاً یادمانی ازآن روزهای باشکوه و گرامیداشت تاریخی آن روزها بلکه بهترین فرصت و امکان برای بازخوانی و بازاندیشی ریشه ها و خواستگاه های انقلاب اسلامی است.

بازگشت به روح مردم سالاری انقلاب اسلامی وتوجه به خواست و مطالبات بحق مردم، روح و بن مایه اصلی قانون اساسی است. روحی که می تواند مانع بسیاری ازکج روی ها وهدررفت منابع سرشارملی شود.درحقیقت صیانت ازشعارهای انقلاب دردهه50 و60وتوجه به مطالبات

توده های مردم درانتخابات 24 خرداد ماه 92 ضرورتی انکارناپذیر است، بنابراین حزب اسلامی کارضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و بخصوص امام شهیدان حضرت امام خمینی(ره) از عموم ملت ایران دعوت می کند تا در22 بهمن 92 ضمن حضورگسترده در مراسم راهپیمایی،تجدید میثاقی دوباره با آرمان های مردمی انقلاب داشته باشند. ازسوی دیگر به دست اندرکاران برگزاری مراسم 22 بهمن نیزتوصیه اکید می کند تا ضمن ممانعت از بروز رفتارهای گروه های تندرو و افراطی زمینه برگزاری مراسمی وحدت آفرین و در شأن ملت ایران و ایام الله دهه فجر را فراهم نمایند.

انتهای پیام

کد N112970