تأکید بر حل مشکلات ایرانیان مقیم مالزی در دیدار قوام شهیدی با سفیر مالزی

سیاسی

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در دیدار با محمد صادق گانی، سفیر مالزی در تهران، پیرامون مناسبات دو کشور و وضعیت ایرانیان مقیم مالزی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد قوام شهیدی، دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در این دیدار پیرامون مناسبات دو کشور و حسن روابط ایران و مالزی در تاریخ روابط دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

دو طرف با اشاره به ضرورت ساماندهی و ایجاد تسهیلات برای ایرانیان مقیم مالزی، بر نقش سازنده ایرانیان مقیم مالزی ‎‌‎در روند توسعه آن کشور و حضور فرهیختگان، اساتید دانشگاهی، دانش‎پژوهان ایرانی مقیم مالزی که عامل تحکیم مناسبات دوجانبه هستند، تأکید کردند.

قوام شهیدی با اشاره به تاریخ روابط دو کشور، افزود: مناسبات خوب و موفق دو کشور در گذشته و توجه ایرانیان به مالزی به عنوان یک مقصد همکاری تجاری، علمی و جهانگردی، حاکی از ظرفیت بالای دو کشور برای ارتقای روابط دوجانبه است که می‎تواند در گشودن فصل جدید مناسبات مورد بازبینی و استفاده قرار گیرد.

سفیر مالزی در تهران نیز به همکاری مشترک، برای تدوین نقشه راه روابط و حل مشکلات که متأثر از محدودیت‎ها و تحریم‎های ظالمانه بوده است، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ایران روابط خوبی با کشورهای منطقه دارد و مالزی نیز خواستار تقویت هر چه بیش‌تر تعاملات دوجانبه با کشورهای منطقه و به ویژه ایران است. تفاهماتی نیز با وزارت امور خارجه برای ایجاد زمینه‌های بهتر برای حضور گسترده ایرانیان در عرصه‎های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سرمایه‌گذاری و متقابلاً طرف‌های مالزیایی صورت گرفته که چشم‎انداز مطلوبی را برای آینده روابط ترسیم می‎کند.

انتهای پیام

کد N112969