۰

تأکید بر حل مشکلات ایرانیان مقیم مالزی در دیدار قوام شهیدی با سفیر مالزی

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در دیدار با محمد صادق گانی، سفیر مالزی در تهران، پیرامون مناسبات دو کشور و وضعیت ایرانیان مقیم مالزی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد قوام شهیدی، دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در این دیدار پیرامون مناسبات دو کشور و حسن روابط ایران و مالزی در تاریخ روابط دوجانبه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

دو طرف با اشاره به ضرورت ساماندهی و ایجاد تسهیلات برای ایرانیان مقیم مالزی، بر نقش سازنده ایرانیان مقیم مالزی ‎‌‎در روند توسعه آن کشور و حضور فرهیختگان، اساتید دانشگاهی، دانش‎پژوهان ایرانی مقیم مالزی که عامل تحکیم مناسبات دوجانبه هستند، تأکید کردند.

قوام شهیدی با اشاره به تاریخ روابط دو کشور، افزود: مناسبات خوب و موفق دو کشور در گذشته و توجه ایرانیان به مالزی به عنوان یک مقصد همکاری تجاری، علمی و جهانگردی، حاکی از ظرفیت بالای دو کشور برای ارتقای روابط دوجانبه است که می‎تواند در گشودن فصل جدید مناسبات مورد بازبینی و استفاده قرار گیرد.

سفیر مالزی در تهران نیز به همکاری مشترک، برای تدوین نقشه راه روابط و حل مشکلات که متأثر از محدودیت‎ها و تحریم‎های ظالمانه بوده است، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ایران روابط خوبی با کشورهای منطقه دارد و مالزی نیز خواستار تقویت هر چه بیش‌تر تعاملات دوجانبه با کشورهای منطقه و به ویژه ایران است. تفاهماتی نیز با وزارت امور خارجه برای ایجاد زمینه‌های بهتر برای حضور گسترده ایرانیان در عرصه‎های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سرمایه‌گذاری و متقابلاً طرف‌های مالزیایی صورت گرفته که چشم‎انداز مطلوبی را برای آینده روابط ترسیم می‎کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.