دبيركل حزب موتلفه اسلامي:

نباید اجازده دهیم عده ای خائن به آرمانهای ملت استقلال كشور را بفروشند

احزاب و تشکلها

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اينكه يكي از شعارهاي اصيل ملت استقلال بود، گفت: امام(ره) عمر پربركت خود را براي احياي هويت ملت ايران و برپايي پرچم عزت كشور و استقلال مملكت صرف نمود. ملت هم پابه‌پاي امام(ره) پيش آمد و با تقديم هزاران شهيد از نهال استقلال كشور پاسداري كرد. نبايد اجازه دهيم عده‌اي وطن فروش در داخل و عده‌اي خائن به آرمانهاي ملت، استقلال كشور را به معرض فروش بگذارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي محمدنبی حبیبی كه در پايان نشست دبيران این حزب سخن مي‌گفت افزود: اظهارات اخير مقامات آمريكايي خشم ملت ايران را برانگيخته است. آمريكاييها بي‌مهابا در مسائل داخلي ايران دخالت مي‌كنند و در رسواترین شكل ممكن از سران فتنه حمايت مي‌نمايند. همين ننگ بس است كه آمريكا از اهل فتنه بدون پرده‌پوشي حمايت مي‌كند.

حبیبی خطاب به كساني كه در تلاشند فتنه‌گران را از حبس و حصر رها كنند اظهار داشت: اگر شما صادق هستيد برويد تلاش كنيد و نگذاريد اين ننگ دامن كساني را آلوده كند كه مدعي هستند خادم مردم و كشور مي‌باشند. لجاجت عليه ملت آبرويي براي سران فتنه باقي نگذاشته است.

وي خطاب به مسئولين بیان داشت: مردم پاسخ آمريكائيها را مي‌دهند اما دولت هم بايد با قاطعيت پاسخ گستاخي آمريكائي ها را بدهد و اجازه ندهد آنها در امور داخلي ايران دخالت كنند و در مورد توافق هسته‌اي مطالبي بگويند كه جزو خط قرمز ملت ايران است.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تجليل از امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران تاکید کرد: ياد و نام امام خميني(ره) در ايران، منطقه و جهان جاودانه است. او رهبر مسلمانان و آزادگان جهان است. بشريت معاصر او را يك منجي مي‌داند و به همين نام در تاريخ جهان جاودانه خواهد ماند.

وي افزود: امام خميني(ره) مؤسس يك نظام مقدس و الهي است و اين نظام در تداوم قيام انبياء الهي و مصلحان جهاني قرار دارد و با مقاومت و هوشمندي مردم ايران و نبوغ و شجاعت رهبري آيت الله العظمي خامنه‌اي در دهه چهارم حيات خود بسر مي‌برد. نظامي كه امام(ره) بنيان گذاشت معادلات قدرت در عصر خود را تغيير داد و اين تغييرات تا ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهدداشت.

حبیبی خاطر نشان کرد: بنيان‌هاي نيرومندي كه امام(ره) در روزهاي نخستين انقلاب بر پايه مردم‌سالاري ديني در كشور بوجود آوردند باعث شد ملت از تمام فراز و فرودهاي پس از انقلاب به سلامت عبور كند و توطئه‌هاي نرم و سخت دشمن را در نطفه خفه نمايد.

وي خطاب به تيم مذاكره كننده ايراني تصریح کرد: شما بايد بدانيد در حال مذاكره با گرگها هستيد بايد مثل شير در عرصه‌هاي ديپلماسي عمومي حضور پيدا كنيد. بدانيد ملت پشتيبان شماست.

حبیبی با اشاره به اينكه يكي از شعارهاي اصيل ملت استقلال بود، گفت: امام(ره) عمر پربركت خود را براي احياي هويت ملت ايران و برپايي پرچم عزت كشور و استقلال مملكت صرف نمود. ملت هم پابه‌پاي امام(ره) پيش آمد و با تقديم هزاران شهيد از نهال استقلال كشور پاسداري كرد. نبايد اجازه دهيم عده‌اي وطن فروش در داخل و عده‌اي خائن به آرمانهاي ملت، استقلال كشور را به معرض فروش بگذارند. لذا با حمايت از دولت بايد در برابر اين پديده زشت بايستيم.

وي همچنين با اشاره به جايگاه آزادي در كشور اظهار داشت: ملت ايران با نثار خون خود پرچم آزادي و حريت در اين كشور را بر افراشته نگاه داشته است. آزادي متضمن استقلال كشور است ما بايد اين گوهر گرانبها را چون جان محافظت كنيم.

حبیبی با اشاره به اينكه آزادي بدون نقد و نظريه‌پردازي ممكن نيست، بیان داشت: برخي از تقديس نقد واقعاً افراط مي‌كنند اما به محض اينكه مورد كوچكترين نقادي قرار مي‌گيرند. منتقدين را به بي سوادي متهم مي‌كنند. نقد را بايد با نقد پاسخ گفت.

وي با اشاره به نقد مشفقانه مراجع عظام تقليد و نيز قشر دانشگاهي و فرهيخته كشور گفت: دولت و مسئولان بايد به نقدهاي مشفقانه از ديد خريداري نگاه كنند و به خيرخواهي ناقدين اعتناء نمايد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اظهار تأسف از بي‌تدبيري مسئولان در توزيع سبد كالا اظهار داشت: اقدام دولت در توزيع سبد كالا شبهه قانوني دارد بايد دولت اين شبهه را برطرف كند. همچنين عدم پيش‌بينيها و فقدان كارشناسي‌هاي لازم باعث شد مردم در دريافت سبد كالا دچار مشكلات بزرگي شوند و همين بهانه به دست دشمن خارجي داد تا روي آن مانور دهد. البته عذرخواهي رئيس جمهور از كاستي‌هاي  توزيع سبد كالا قابل تقدير است اما مسئولان در نوبت‌هاي بعدي بايد تلاش كنند كه حوادث تلخي كه بوجود آمد ديگر تكرار نشود.

وي با اشاره به دور جديد گفتگوهاي ايران و 1+5 تصریح کرد: آمريكا به تازگي يك مدل جديد بمب اتمي B-61 را آزمايش كرد. اين آزمايش مغاير معاهده منع تكثير سلاحهاي اتمي و خلع سلاح هسته‌اي است. آمريكايي ها در حالي كه به همراه شركاي اروپايي خود ايران را دعوت به مذاكره مي‌‌كنند و ايران را متهم به عدم رعايت قوانين هسته‌اي مي‌نمايد خود آشكارا به توليد و اشاعه سلاحهاي هسته‌اي مي‌پردازد. جامعه جهاني نسبت به اين فريب و نيرنگ بايد واكنش نشان دهد و در مذاكرات طرف ايراني اين دوگانگي و تزوير را در طرف مذاكره كننده يادآور شود.

حبيبي در پايان ضمن تبريك سالروز پيروزي انقلاب به ملت شجاع ايران و رهبري بزرگ انقلاب اسلامي، اعلام كرد حزب موتلفه اسلامي همپاي ملت ايران در راهپيمايي عظيم 22 بهمن شركت خواهد كرد.