قنبری در گفت‌وگو با ایلنا:

اصولگرایان با تخریب دولت به دنبال بازسازی هویت خود هستند

سیاست داخلی

این هجمه‌ها تاکنون تاثیری در ملت نداشته است و البته موجب افزایش بدبینی افکار عمومی به صداوسیما و مجلس و اصولگرایان شده است. مردم این مخالفت‌ها را فراموش نخواهند کرد و این مخالفت‌ها را شائبه‌انگیز می‌دانند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه انتقادات برخی از اصولگرایان به تخریب تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: اصولگرایان با برخوردهای جناحی می‌خواهند با جنگ رسانه‌ای‌شان هویت از بر باد رفته‌شان را بازسازی کنند و با ناکارامد نشان دادن دولت و تضعیفش اقبال از دست رفته را به خود بازگردانند.

داریوش قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص تشدید هجمه‌ها اصولگرایان علیه دولت گفت: هجمه‌ها اصولگرایان به دولت تازگی ندارد و این مسئله پس از رای آوردن آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد.

وی ادامه داد: اصولگرایان پس از انتخاب آقای روحانی به دو دسته تقسیم شدند که عده‌ای از آنها درصدد مصادره آقای روحانی به نفع خویش برآمدند و عده‌ای نیز همان ابتدا و قبل از آغاز به کار دولت حملات را شروع کردند و شمشیر را از رو کشیدند. آن گروه نخواست پس از ناکامی در خواسته‌شان و مصادره آقای روحانی، به گروه دوم ایستادند و در مقابل دولت ایستادگی کردند.

این نماینده اسبق مجلس با اشاره به انتقادات خود از دولت احمدی‌نژاد تصریح کرد: انتقادات من و سایر نمایندگان نیز به دولت سابق پس از یک سال از استقرار دولت صورت گرفت و به نظرم، انتقاد از دولتی که هنوز مجالی برای استقرار و کار کردن نداشته است، معنایی ندارد.

قنبری با بیان اینکه انتقادات برخی از اصولگرایان به تخریب تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: اصولگرایان با برخوردهای جناحی می‌خواهند با جنگ رسانه‌ای‌شان هویت از بر باد رفته‌شان را بازسازی کنند و با ناکارامد نشان دادن دولت و تضعیفش اقبال از دست رفته را به خود بازگردانند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان هرچه به انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم میزان حجم انتقادات و تخریب‌ها نسبت به دولت بیشتر می‌شود، تاکید کرد: برای بعضی از اصولگرایان منافع ملی مهم نیست، بلکه پیشبرد منافع جناحی‌شان مهمتر از هر چیز دیگری است و مدام در حال بهانه‌گیری‌های بی‌اساس هستند و حتی برای پیشبرد این منافع از به وجود آوردن فضای ملتهب نیز ابایی ندارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس هشتم با اشاره به برخورد صداوسیما در قبال دولت گفت: اینها می‌خواهند رئیس‌جمهور حتی یک ساعت نیز با ملت به راحتی صحبت نکند و این در حالی است که صداوسیما در زمان دولت قبل، پیرو دولت شده بود و حال دولت در رسانه‌ ملی مهجور مانده است و مردم از صداوسیما انتظار دارند که تا رفتاری یکسان و برابر و بی طرفانه با دولت فعلی نسبت به دولت قبل داشته باشد.

وی در خصوص تاثیر هجمه‌ها و انتقادات نسبت به دولت اظهار داشت: این هجمه‌ها تاکنون تاثیری در ملت نداشته است و البته موجب افزایش بدبینی افکار عمومی به صداوسیما و مجلس و اصولگرایان شده است. مردم این مخالفت‌ها را فراموش نخواهند کرد و این مخالفت‌ها را شائبه‌انگیز می‌دانند.

قنبری با تاکید بر اینکه اصولگرایان باید به خواست و اراده ملت در انتخابات اخیر احترام بگذارند، تصریح کرد: مردم و حامیان دولت نباید دولت را در این برهه حساس کنونی تنها بگذارند تا مخالفان دولت احساس کنند که می‌توانند در عرصه‌ای بی رقیب یکه‌تازی کنند.

کد N112740