پلیس آمریکا "نظامی" شد

وزارت دفاع آمریکا بر اساس برنامه‌ای موسوم به "برنامه دارایی‌های اضافی وزارت دفاع"، پلیس این کشور را با تسلیحات نظامی مسلح می‌کند؛ اقدامی که باعث خشم و عصبانیت آزادی خواهان مدنی، محافظه‌کاران و ناسیونالیست‌ها شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، پلیس ایالت یوتا سال جاری میلادی یک فروند خودروی ضد مین، 1230 تفنگ، چهار فروند نارنجک‌انداز، هفت‌تیرهایی با کالیبر 17.45 و تعداد بسیار زیادی لوازم فرعی دریافت کرده است.

اینها بخشی از این برنامه موسوم به "برنامه 1033" است. هدف این برنامه انتقال تجهیزات و لوازم نظامی اضافی به ادارات پلیس محلی و ایالتی آمریکا است. این برنامه در سال 1997 میلادی توسط کنگره به اجرا درآمد و از آن زمان دارایی‌هایی به ارزش 4.3 میلیارد دلار به ادارات پلیس منتقل شده است.

در حالی که مجتمع نظامی- صنعتی- بانکی در حال شمارش سودهای خود است، شهروندان آمریکایی از سوءاستفاده برخی ماموران پلیس از این مساله رنج می‌برند. حقوق مدنی و انسانی بسیاری از آمریکایی‌ها نقض شده است. بسیاری از مردم آمریکا شاهد کشته شدن حیوانات خانگیشان توسط نیروهای پلیسی بودند که با تسلیحات نظامی مسلح شده‌اند. اکثر این رویدادها فیلمبرداری و در اینترنت منتشر شده است.

بر اساس داده‌های به دست آمده، در 10 سال گذشته حدود 5000 تن از مردم آمریکا توسط پلیس این کشور کشته شدند. درست مشابه 4489 نیرویی که از آغاز جنگ عراق کشته شدند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که از حمله تروریستی 11 سپتامبر سال 2001 به عنوان توجیهی برای نقض قانون اساسی، نادیده گرفتن آزادی و قوانین و همچنین مسلح کردن پلیس با تجهیزات نظامی استفاده شده است. امروزه پلیس آمریکا از تاکتیک‌هایی به سبک ارتش حتی برای برقراری نظم در خیابان‌ها نیز استفاده می‌کند.

انتهای پیام

کد N112683