یک استاد حوزه:

امام(ره) با حمایت و یاری مردم انقلاب را به ثمر رساندند

دهه فجر,انقلاب اسلامي ايران

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به پیروی از ائمه(ع)، با حمایت و یاری مردم و اطاعت ملت از امام انقلاب را به ثمر رساندند» گفت: مردم برای پیروزی نظام اسلامی در صحنه‌های حساس امروز همچون قراردادهای اخیری که در عرصه بین المللی بسته شد، دعا کنند.

یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به پیروی از ائمه(ع)، با حمایت و یاری مردم و اطاعت ملت از امام انقلاب را به ثمر رساندند» گفت: مردم برای پیروزی نظام اسلامی در صحنه‌های حساس امروز همچون قراردادهای اخیری که در عرصه بین المللی بسته شد، دعا کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از مکه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد طباطبایی از خطبا و کارشناسان مسائل دینی شب گذشته در مراسم جشن ولادت امام حسن عسکری(ع) در جمع زائران ایرانی خانه خدا با اشاره به بخش‌هایی از زندگانی آن امام همام، افزود: امام عسکری(ع) سا‌ل‌هایی از عمر شریف خود را در لشگرگاه و تبعید بودند و به این خاطر که آن حضرت در محاصره نظامی بودند به ایشان لقب عسکری دادند.

وی با بیان این‌که «امام راحل ما نیز سال‌ها همچون امام عسکری(ع) در تبعید به سر بردند» تصریح کرد: هدایتگری جامعه و مردم برای بندگان شایسته خدا در هرجا که باشند حتی در زندان و تبعید هم میسر است و امام راحل ما همچون امام حسن عسکری(ع) در زمان تبعید و دوری از وطن نیز با راهنمایی‌ها و پیام‌های خود ملت را در خط انقلاب نگه داشتند.

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: یکی از امتحاناتی که خداوند برای بندگان خود قرار می‌دهد سختی‌ها و رنج‌هایی است که در این دنیا بر آنها وارد می‌شود و سختی‌هایی که بر بندگان شایسته و خوب خدا وارد می‌شود بیشتر از سایر افراد است.

طباطبایی با اشاره به این‌که «امام خمینی(ره) نیز همچون اجداد طاهرینش ائمه معصومین(ع) برای هدایت جامعه به مسیر سعادت و کمال سختی‌های فراوانی را به جان خریدند» گفت: ایشان از همان ابتدا دست از مبارزه برنداشتند تا به همت مردم و یاری آنها و همچنین اطاعتشان از امام باعث رشد و پیشرفت انقلاب و در نهایت پیروزی آن شد.

وی خاطرنشان کرد: امام یازدهم(ع) نیز در دوران تبعید و محاصره از وضعیت شیعیان خود آگاه بودند و آنها را مکاتبات و حتی حمایت‌های مادی و معنوی خود راهنمایی و کمک می‌کردند به طوریکه ایشان حتی به شیعیان و پیروان خودشان در قم و نیشابور نامه نوشتند و آنها را ارشاد و راهنمایی کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه همچنین با بیان بخش‌هایی از پیام امام عسکری(ع) به شیعیان، اظهار کرد: آن حضرت در پیامی به شیعیان فرمودند: "ای دوستان، تقوا پیشه کنید و پرهیزگار باشید و با اعمال و رفتار خوب خود موجب زینت ما(اهل بیت) باشید مبادا کاری کنید که موجب وهن ما و تشیع گردید. بنابراین باید با عمل به این پیام مهم هرجا که هستیم مایه مباهات و افتخار و زینت شیعه باشیم.

وی در پایان از زائران خانه خدا خواست برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها به ویژه برای پیروزی در مذاکرات و قراردادهای اخیر که مسوولان ما با قدرت‌های جهانی انجام دادند دعا کنند.

انتهای پیام

کد N112626