تجمع مخالفان اعتراض‌های اخیر اوکراین مقابل اردوگاه معترضان

هزاران تن از مخالفان اعتراض‌های اخیر علیه دولت اوکراین در مقابل موانع معترضان تجمع کردند اما هنگامی که متوجه شدند نمی‌توانند وارد سنگر قدرتمند معترضان شوند، عقب‌نشینی کردند.

هزاران تن از مخالفان اعتراض‌های اخیر علیه دولت اوکراین در مقابل موانع معترضان تجمع کردند اما هنگامی که متوجه شدند نمی‌توانند وارد سنگر قدرتمند معترضان شوند، عقب‌نشینی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر چه این مخالفت‌ها از سوی مردم اوکراین بدون خشونت پایان یافت اما این مساله را مشخص کرده که بسیاری از مردم این کشور پس از سه ماه اعتراضات ضددولتی نشانه‌ای از اتفاق‌نظر از سوی دو طرف ندیده‌اند.

معترضان ضددولتی اوکراین در میدان اصلی کی‌یف، پایتخت این کشور اردوگاه‌هایی و دچارهایی را بر پا کرده و سه ساختمان نزدیک به این میدان را تصرف کردند که از جمله آن می‌توان به شهرداری کی‌یف اشاره کرد. آنها برای جلوگیری از ورود مخالفان این اعتراضات و همچنین نیروهای پلیس تدابیر ویژه‌ای مد نظر قرار داده و اطراف تمامی محل اجتماع خود را با موانعی سنگربندی کرده‌اند.

حدود دو هزار تن از مخالفان این اعتراضات به محل تجمع معترضان ضددولتی کی‌یف رفته و باعث توقف رفت و آمد خودروها شدند و در مسیرهای عبور و مرور لاستیک ماشین قرار دادند.

یکی از این مخالفان اعتراضات اوکراین گفت: جمعیت مخالفان قصد داشت تا به صورت مسالمت‌آمیز به معترضان ضددولتی نشان دهد که با اقدامات خود باعث بروز بحران در کشور شده‌اند و شکایت خود را از پلیس که علیه معترضان ضددولتی اقدامات کافی انجام نداده، ابراز داشتند.

این مخالف اعتراضات اوکراین افزود: این یک تجمع حساس از معترضان دولتی است که غیرقابل کنترل است. مقام‌های دولت اوکراین هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

این در حالی است که مخالفان این اعتراضات چند متر آن طرف‌تر از موانع ایجاد شده از سوی معترضان متوقف شده و نتوانستند وارد اردوگاه معترضان دولتی شوند چرا که موانع ایجاد شده غیرقابل نفوذ بود. پس از دو ساعت تلاش این مخالفان عقب‌نشینی کردند.

اعتراضات ضددولتی اوکراین در نوامبر سال گذشته میلادی پس از آن آغاز شد که ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری این کشور از امضای معاهده همکاری و تجارت آزاد با اتحادیه اروپا امتناع کرد و به پیشنهاد روسیه در ارائه بسته کمک مالی 15 میلیارد دلاری و پیوستن به بلوک تجاری که مسکو ریاست آن را بر عهده دارد، روی خوش نشان داد.

انتهای پیام

کد N112225