تقویت روابط دو جانبه محور سفر رئیس‌جمهوری آلمان به میانمار

سیاسی

رئیس‌جمهوری آلمان قرار است اواخر امروز (یکشنبه) برای اولین بار سفر رسمی به میانمار داشته باشد که این سفر با هدف تقویت روابط دو جانبه یانگون- برلین صورت می‌گیرد.

رئیس‌جمهوری آلمان قرار است اواخر امروز (یکشنبه) برای اولین بار سفر رسمی به میانمار داشته باشد که این سفر با هدف تقویت روابط دو جانبه یانگون- برلین صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، "یوآخیم گائوک"، رئیس‌جمهوری آلمان قرار است با "تین سین"، همتای میانماری خود دیدار کند و مذاکراتی در مورد روابط دو جانبه و همکاری داشته باشد.

گائوک در جریان سفرش به یانگون نخستین موسسه آلمانی "گوته" را افتتاح خواهد کرد. وی علاوه بر شرکت در نشست تجاری میانمار- آلمان، در دانشگاه یانگون نیز سخنرانی خواهد کرد.

برلین و یانگون در سال 2013 میلادی با کمک گوئیدو وستروله، وزیر امور خارجه آلمان همکاری اقتصادی و فرهنگی خود را آغاز کردند.

اتاق بازرگانی و صنعت آلمان در سال 2013 میلادی توافقنامه‌ای را با اتحادیه فدارسیون اتاق بازرگانی و صنعت میانمار با هدف افتتاح دفتر نمایندگان خود در یانگون امضا کردند. این دفتر تجاری از اقدامات میانمار برای نهایی کردن پیش‌نویس قوانین مشاغل کوچک و متوسط حمایت می‌کند.

این اقدام همچنین به کمپانی‌های آلمانی کمک می‌کند تا فعالیت خود را در میانمار آغاز، با همتاهای میانماری خود ارتباط برقرار کرده و برگزاری نشست‌هایی را برای حل مشکلاتی که آنها با یکدیگر دارند، پیشنهاد کنند.

کمپانی‌های آلمانی پروژه‌های زیربنایی میانمار از جمله پروژه‌های مربوط به خطوط راه آهن و برق و همچنین کالاهای مصرفی و صنعت ماشین‌سازی را در دست دارند.

سازمان همکاری بین‌المللی آلمان اوایل فوریه سال جاری میلادی پیشنهاد داد که به سه بانک خصوصی میانمار از لحاظ فن‌آوری‌های مالی کمک کند. این کمک از مارس 2014 تا سپتامبر 2015 میلادی ادامه خواهد داشت.

بر اساس داده‌های رسمی روابط تجاری میان میانمار و آلمان در سال مالی 2013-2012 ،187.53میلیون دلار برآورد شد که واردات آلمان از میانمار برابر با 42.98 میلیون دلار و صادرات آلمان به میانمار برابر با 144.55 میلیون دلار بود.

داده‌های مربوط به تجارت دو جانبه در شش ماه نخست سال 2014- 2013 میلادی نیز برابر 48.17 میلیون دلار بوده است.

آلمان که اعلام کرده به دنبال به تعلیق در آمدن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه میانمار به مدت یک سال است، تصمیم دارد تا به طور کامل کمک خود برای توسعه این کشور را از سرگیرد.

انتهای پیام

کد N112224