با حضور در مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی انجام شد

تجدید پیمان اعضای مجمع روحانبون مبارز با آرمان‌های امام راحل

دهه فجر,مجمع روحانيون مبارز

اعضای شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز شنبه شب جهت ادای احترام و تجدید پیمان با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی و بزرگداشت دهه مبارک فجر و سی و ششمین بهار آزادی، در مرقد امام حضور یافته و با قرائت فاتحه و زیارت نامه به مقام شامخ ایشان ادای احترام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مراسم ادای احترام اعضای مجمع روحانبون مبارز به مقام بنیانگذار جمهوری اسلامی که با دیدار اعضای مجمع با یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی همراه بود ، حجت الاسلام و المسلمین سید علی خمینی نیز حضور داشت.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی رئیس شورای مرکزی مجمع، آیت الله سید محمد موسوی خوئینی ها دبیرکل و آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی ضمن تبریک ایام مبارک فجر انقلاب اسلامی به تشریح مبانی اندیشه سیاسی و مکتب فقهی امام و نقش بی بدیل ایشان در راهبری و پیروزی انقلاب و تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته و بر ضرورت بازشناسی ابعاد شخصیت جامع و نیز اهداف و آرمانهای بلند آن پیشوای بزرگ تأکید کردند.

در این جلسه همچنین از نقش کم نظیر و تعیین کننده مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی در نهضت اسلامی تجلیل شد و از بیت رفیع حضرت امام و مرحوم حاج احمد آقا و یادگاران آن عزیز سفر کرده سپاسگزاری به عمل آمد.

همچنین در این مراسم از مقام برحسته علمی، سیاسی و اجتماعی شخصیت ممتاز و ستاره درخشان بیت امام، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و تلاش‌های ارزشمند او در استمرار راه و منش امام تجلیل و تقدیر شد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی نیز در سخنانی کوتاه با آرزوی موفقیت برای مجمع روحانیون مبارز، ابراز امیدواری کرد که آینده انقلاب اسلامی درخشان تر از گذشته باشد و همگان با گام نهادن در مسیر فقه امام خمینی بتوانند با دوری از تحجر و اباحه گری، این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش حضرت بقیه الله الاعظم(عج) تحویل دهند.

در این دیدار و مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام تمامی اعضای شورای مرکزی مبارز از جمله آیات موسوی خوئینی ها و موسوی بجنوردی و حجج اسلام سید محمد خاتمی، سید مهدی امام جمارانی، مجید انصاری، سراج الدین موسوی، سید محمد هاشمی، سید عبدالواحد موسوی لاری، دکتر محمد مقدم، محمد علی خسروی، محمدعلی ابطحی، محمد رضوی یزدی، محمدعلی نظام زاده، فومنی، عیسی ولایی، علی اکبر آشتیانی، اسدالله کیان ارثی و... حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N112195