مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب در نوفل لوشاتو

آهنی: ملت ایران صداقت 1+5 را به دقت رصد می‌کند

سیاسی

مراسم بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نوفل لوشاتو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این مراسم که جمع کثیری از ایرانیان و مسلمانان فرانسه و کشورهای مختلف، حضور داشتند نماینده شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان فرانسه، بیانیه‌ای را قرائت کرد.

در این بیانیه، با گرامیداشت یاد 22 بهمن سال 1357 و میراث امام خمینی(ره) که همان اصل استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود، بر لزوم حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تاکید شد.

در این برنامه شیخ حسام منصور یکی از اعضای موسسه فرهنگی الغدیر اظهارکرد که با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، هنوز امام خمینی(ره) را نشناخته‌ایم.

وی با اشاره به قیام عاشورا و اینکه امام(ره) حرکت و قیام خود را از عاشورا می‌دانست، گفت: ما هم هر چه داریم از امام خمینی داریم. امام خمینی پرچم پیامبر(ص) را در انقلاب خود بلند کرد و به خاطر قرآن و سنت و تعالیم پیامبر مبارزه کرد. از زمانی که امام خمینی در این مکان نماز خواند، بر امام حسین(ع) گریه کرد و قرآن خواند، این سرزمین به وجود امام تقدس پیدا کرد. امام خمینی برای همه امت‌هاست و نه فقط ایرانیان. ما امروز آمده ایم به امام اقتدا کنیم تا پرچم او را بلند کنیم و فریاد خود را علیه تکفیری‌ها بلند کنیم. می خواهیم نمونه ای باشیم تا زینت اهل بیت و مطیع اهل بیت، تشیع و اسلام که سفارش امام بود، باشیم.

عماد الدین حمرونی از دیگر اعضای موسسه فرهنگی الغدیر نیز در این مراسم گفت: این مراسم فقط برای جشن پیروزی 35 سال قبل نیست، بلکه برای جشن پیروزی هر ساله است. امام خمینی مسیر و جهت درست را که همان دفاع از فلسطین بود به ما نشان داد.

وی با بیان اینکه در فرانسه، مدل حکومتی، جمهوری است و مدل جمهوری ما، اسلامی و خمینی است، افزود: امروز جشن پیروزی دیپلماسی ایرانی هم هست زیرا 1+5 در یک‌طرف و ایران که تنها بود در طرف دیگر قرار داشت و با این وجود آنها مجبور به پذیرش حقانیت ایران شدند. ولی فقیه بود که در سال 1357 باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و هر سال پیروزی در واقع جشن پیروزی ولایت فقیه و مدل جمهوری اسلامی است. مدلی که ایران ایجاد کرد فقط برای ایران نیست.

وی ابراز امیدواری کرد که در مصر هم مردم درک کنند که مدل آمریکا و روسیه فایده ای ندارد و مدل جمهوری اسلامی که باید همه از آن پیروی کنند.

حمرونی در پایان ابراز امیدواری کرد که امسال و سال آینده، سال پیروزی‌های دیگری برای ایران باشد.

علی آهنی، سفیر ایران در پاریس نیز با ادای احترام به حضرت امام خمینی(ره)، شهداء و همه ایثارگران و جانبازان و ضمن تبریک دهه فجر، حضور سرنوشت ساز امام در نوفل لوشاتو را یادآوری کرد و اینکه امام با ایمان و توکل به خدا و اعتماد به مردم، نقش واقعی در تحقق اسلام راستین و اسلام سیاسی ایفا کرد. نهضتی که امام پرچمدار آن بود حامل پیام مهم سیاسی - فرهنگی بود و توانست سیمای جدیدی از اسلام به نام اسلام سیاسی را پس از 14 قرن به جهان ارائه کند. پیروزی انقلاب اسلامی در واقع ضربه مهلکی بر نظام دو قطبی شرق و غرب به رهبری شوروی و آمریکا وارد و شرایط جدیدی را برای ایجاد نظم نوین جهانی فراهم کرد و بالطبع ضربه سنگینی به منافع قدرت های استکباری وارد نمود، لذا از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شاهد سنگ اندازی ها، دشمنی ها و ایجاد چالش و اخلالگری این قدرتها بر سر راه پیشرفت ایرانی اسلامی بودیم.

آهنی اضافه کرد: با لطف الهی، مقاومت، ایثار و اتحاد ملت عزیزمان اکنون که در آستانه سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران هستیم و پس از گذشت سه و نیم دهه از پیروزی انقلاب نه تنها تلاش قدرت های استکباری برای بی ثبات کردن و تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران نتیجه نداده بلکه به اقرار دوست و دشمن، ایران با ارائه و اجرای یک مدل مردم سالاری دینی و با تحقق پیشرفت های شگرفی در زمینه های علمی، فناوری، پزشکی، علوم فضایی و هسته ای به یک قدرت مهم منطقه ای تبدیل شده است.

سفیر ایران در پاریس گفت: این امر به برکت خون شهدا و جانبازان و تلاش، جانفشانی، مقاومت و اتحاد ملت سرافراز ایران و هدایت حکیمانه رهبری معظم انقلاب اسلامی حاصل شده که موجب افتخار، غرور و سربلندی است.

آهنی با اشاره به توافق ژنو با گروه 1+5 اظهارکرد: گروه 1+5 اکنون در برابر آزمون مهمی قرار دارد و ملت ایران میزان صداقت آنها را در اجرای تعهدات خود برای رسیدن به توافق نهایی مبنی بر احترام به حقوق مشروع ایران در ادامه برنامه هسته ای و غنی سازی صلح آمیز و لغو کامل تحریم های تحمیلی، در کنار رفع نگرانی های آنها از برنامه هسته ای ایران را با دقت رصد می کند. با تجدید بیعت با امام خمینی و تبعیت از راه و مسیر الهی او، تحت رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، آیت الله خامنه ای امیدواریم بتوانیم سهم موثر خود را در تحقق هر چه بهتر اسلام سیاسی و حمایت از مستضعفان جهان و احقاق حقوق مسلمانان به ویژه ملت فلسطین و اجرای دموکراسی واقعی در کشورهای مختلف بر مبنای اصل هر نفر یک رای ایفا کنیم.

در این مراسم، گروه سرود مدرسه سعدی پاریس و موسسه الغدیر نیز برنامه ای را به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا و یکی از دانش آموزان مدرسه سعدی دکلمه‌ای را قرائت کرد.

انتهای پیام

کد N112191