سردار جزایری: ملت ایران پیروز عرصه هسته‌ای خواهد بود

مذاكرات ايران و گروه 1 5,هسته‌‌يي,ستادكل نيروهاي مسلح,22 بهمن,دهه فجر,سردار جزايري,نيروهاي مسلح

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5، بر لزوم حفظ هوشمندی، هوشیاری و اقتدار ملی و ایستادگی بر اصول و مبانی انقلاب و بکارگیری تاکتیک‌های متنوع در این راستا، تاکید کرد

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به مذاکرات ایران با 1+5، بر لزوم حفظ هوشمندی، هوشیاری و اقتدار ملی و ایستادگی بر اصول و مبانی انقلاب و بکارگیری تاکتیک‌های متنوع در این راستا، تاکید کرد

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در جمع گروهی از کارکنان نیروهای مسلح، اظهار کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، به حول و قوه الهی ملت ایران پیروز عرصه هسته‌ای و دیگر عرصه‌ها بر دشمن است و از پیچ تاریخی معاصر با عزت و سربلندی عبور خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه "ابرسرمایه‌داری و صهیونیسم جهانی دشمن درجه یک انقلاب اسلامی و ملت ایران است"، گفت: امروز برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی نیاز است با تلاش شبانه‌روزی دشمنان را رصد و شناسایی کرده و دانش خود را نسبت به کینه ورزان و بدخواهان انقلاب به‌روز کنیم.

جزایری همچنین هجمه دشمنان نسبت به انقلاب اسلامی را همه‌جانبه و دارای زوایای متفاوت توصیف کرد و افزود: بدخواهان ذره‌ای نسبت به دشمنی با انقلاب به خود تردید راه نمی‌دهند و هر روز با تاکتیکی جدید به جنگ مردم و دستاوردهای انقلاب اسلامی می‌آیند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با طرح این پرسش که "دلیل این همه تلاش استکبار جهانی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی چیست؟" گفت: یک مقام عالی‌رتبه دولت آمریکا، هدف استراتژی این کشور را متوقف کردن ایران در گسترش انقلاب اسلامی به سوی غرب با تمام ابزارهای ممکن برمی‌شمارد. این در حالی است که از طرفی دیگر امام(ره) علت جنگ تحمیلی دشمنان علیه ایران را نیز جلوگیری از تشکیل حکومت اسلامی و ممانعت از صدور انقلاب می‌دانستند.

وی در ادامه با بیان اینکه "استکبار جهانی تفکر حاکم بر انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین مانع بر سلطه بین‌المللی خود می‌داند"، تاکید کرد: رهبر فقید انقلاب اسلامی می‌فرمایند که دشمن برای ما حد و مرزی جز عدول از همه هویت‌ها و ارزش‌های الهی نمی‌شناسد. آمریکایی‌ها پیام انقلاب اسلامی را در تقابل با خود می‌دانند؛ بنابراین دشمن امروز در تعقیب ماست و نباید لبخند دشمن موجب فریب ما شود.

معاون ستادکل نیروهای مسلح، تحریم‌های آمریکا علیه ایران به بهانه محدود کردن برنامه هسته‌ا‌ی را حربه‌ای برای براندازی نظام جمهوری اسلامی دانست و افزود: اجرای بیش از 22 پروژه انقلاب‌های مخملی در کنار تحریم‌های ظالمانه، تنها بخشی از طرح‌های استکبار جهانی برای حذف تفکر انقلاب اسلامی است.

وی صبر دشمن برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی را بسیار زیاد توصیف کرد و افزود: دشمن راه مقابله با انقلاب اسلامی را فروپاشی از درون می‌داند و معتقد است با اعمال فشارهای داخلی و خارجی باید جمهوری اسلامی را از راهی که می‌رود پشیمان و با غرب هماهنگ کرد.

جزایری همچنین با اشاره به اینکه "آمریکا، جمهوری اسلامی و گروه‌های همسو با انقلاب اسلامی مانند حزب‌الله، حماس و جهاد اسلامی را مانع تحقق منافع آمریکا در منطقه می‌داند"، تاکید کرد: عده‌ای فکر می‌کنند با یک روند توافقی با غرب می‌توان مسائل مالی و اقتصادی کشور را حل کرد. در حالی که دولتمردان آمریکا سرمایه، قدرت اقتصادی و ذخایر ایران اسلامی را اهرمی برای پیشبرد اهداف انقلاب می‌دانند؛ بنابراین با بکارگیری هر روش و بهانه‌ای در صدد هستند به مقابله با ملت ایران بپردازند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تاریخ 12 سپتامبر 2003 را گوشه‌ای از برنامه تقابل فرهنگی نظام سلطه با انقلاب دانست و گفت: این مقام سیاسی صهیونیست در سخنرانی خود به آمریکایی‌ها توصیه می‌کند تا با پخش برنامه‌های ماهواره‌ای با محتوای هرزه و تلاش برای تغییر در شیوه تفکر مردم ایران، بدنه جامعه را علیه خط مشی انقلابی و سلطه‌ستیزانه حکومت ایران تحریک کند. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید می‌کند که موفقیت این برنامه مستلزم استفاده از عملیات روانی و تهدید به حمله نظامی توسط آمریکا یا به صورت نیابتی توسط اسرائیل است.

وی ایجاد بی‌ثباتی در اقتصاد ملی را یکی از روش‌های دشمن برای زمین‌گیر کردن انقلاب خواند و گفت: تا زمانی که نگاه به بیرون جایگزین سرمایه‌گذاری بر ظرفیت‌های داخلی شود، نمی‌توان با فشارهای اقتصادی دشمن مقابله کرد. در نتیجه با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و ایجاد اقتدار درونی زمینه‌های حل مسایل گوناگون بویژه مسایل اقتصادی را بیش از گذشته فراهم آورد و پیگیری راهبرد اقتصاد مقاومتی قطعاً در این زمینه سرنوشت‌ساز بوده و دشمن را مأیوس خواهد کرد.

جزایری، تنش‌زایی کنترل شده و فرسایشی را یکی دیگر از طرح‌های آمریکا برای مقابله با انقلاب اسلامی خواند و افزود: کوتاه آمدن در مقابل آمریکا زمینه اجرای راهبردهای استکبار جهانی علیه انقلاب را بیشتر فراهم می‌کند و در طول سی سال گذشته هر کجا مردم در مقابل استکبار ایستاده‌اند، پیروز شده‌اند و یقیناً ایستادگی در برابر آمریکا یک اصل قطعی برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه "دشمن تا جایی برای مقابله با نظام اسلامی جلو می‌آ‌ید که احساس پیشروی داشته باشد"، گفت: ناامیدی دشمن در بسته شدن تمام راه‌ها بر اوست و خداوند متعال تمام عناصر قدرت را در اختیار انقلاب و ملت ایران قرار داده است تا در برابر دشمن ایستادگی کنند. قدرتی که توانست در 22 بهمن 57 یکی از بزرگترین دیکتاتورهای عالم را از عرصه وجود حذف کند، قطعاً قادر است در برابر استکبار جهانی بایستد و آن را شکست دهد.

اتنهای پیام

کد N112186