با تصویب مجلس؛

دولت موظف به ارائه گردش وجوه صندوق توسعه ملی شد

بودجه,بودجه 93

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف کردند گزارشی از گردش وجوه صندوق توسعه ملی سال 1393را به همراه لایحه بودجه سال 1394 به مجلس ارائه کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را موظف کردند گزارشی از گردش وجوه صندوق توسعه ملی سال 1393را به همراه لایحه بودجه سال 1394 به مجلس ارائه کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 93 در بخش هزینه‌ای تبصره‌های الحاقی 13 و 14 به ماده واحده را به تصویب رساندند.

مطابق تبصره الحاقی 13، نام کارفرمایان کارگاه‌های مشمول تامین اجتماعی در فهرست بیمه‌شدگان کارگاه‌های مذکور درج می‌شود و نرخ حق بیمه آنها همانند سایر بیمه‌شدگان همان کارگاه است.

مطابق تبصره الحاقی 14، مدیران عامل بانک‌های دولتی و غیردولتی موظفند حداکثر طی یک هفته پس از تاریخ درخواست تسهیلات، کلیه مدارک مورد نیاز را به صورت کتبی به اطلاع متقاضی برسانند و پس از تحویل کلیه مدارک موظفند حداکثر طی دو ماه مدت بررسی توجیه فنی، اقتصادی و مالیاتی طرح و اهلیت متقاضی اقدام و در صورت تائید به صندوق توسعه ملی ارسال کنند.

رئیس هیأت عاملی صندوق توسعه ملی حداکثر ظرف 15 روز نسبت به اعلام نظر در رابطه با پرداخت تسهیلات در قالب قرارداد عاملیت با بانک ذی‌ربط اقدام می‌کند. بانک عامل حداکثر طی یک ماه نسبت به عقد قرارداد تسهیلات به متقاضی اقدام و ظرف دو هفته آن را پرداخت می‌کند.

دولت موظف است گزارش جدول موجودی و گردش وجوه صندوق توسعه ملی سال 1393 را همراه لایحه بودجه 1394 ارائه کند. هیأت عامل موظف است گزارش صندوق توسعه ملی را به صورت سه ماهه در پایان هر فصل به کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه ارائه کند.

انتهای پیام

کد N112175