داریوش قنبری:

عذرخواهی رئیس‌جمهور فتح بابی برای عذرخواهی سایر مسئولان بود

رييس‌جمهور,حزب مردم‌سالاري,سبد كالا

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری با اشاره به عذرخواهی رئیس‌جمهور از مردم بخاطر ایرادات طرح اعطای سبد کالا، اظهار کرد: این اقدام رئیس‌جمهور نشان‌دهنده احساس تعهدی است که آقای روحانی نسبت به مردم دارد.

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری با اشاره به عذرخواهی رئیس‌جمهور از مردم بخاطر ایرادات طرح اعطای سبد کالا، اظهار کرد: این اقدام رئیس‌جمهور نشان‌دهنده احساس تعهدی است که آقای روحانی نسبت به مردم دارد.

داریوش قنبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تاکید بر اینکه "این عذرخواهی می‌تواند به عنوان یک فتح باب برای عذرخواهی سایر مسئولان از مردم بابت اقدامات اشتباه باشد"، خاطرنشان کرد:‌ متأسفانه در کشور ما فرهنگ عذرخواهی مسئولان از مردم به خوبی جا نیفتاده است و ما به ندرت مشاهده می‌کنیم که مسئولی بواسطه عملکرد ضعیف خود از مردم عذرخواهی کند.

وی با تاکید بر اینکه "عذرخواهی از مردم نشان از تعهد و مسئولیت یک مسئول در قبال مردم دارد"، تصریح کرد: عذرخواهی یک مسئول از مردم به معنای شهامت داشتن آن فرد مسئول در پذیرش ایرادات خود است.

این نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه "عذرخواهی رئیس‌جمهور از مردم ناشی از احساس تعهدی است که آقای روحانی نسبت به مردم دارد"، خاطرنشان کرد: به هر حال دولت نیز هیچگاه مصون از خطا و اشتباه نیست و گاه برخی از کارهایی که در مسیر خدمت به مردم انجام می‌دهد، با خطاهایی مواجه می‌شود.

هجوم مردم برای دریافت سبد کالا نشان‌دهنده ناکارآمدی سیاست‌های گذشتگان است

این عضو شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری در ادامه به روند توزیع سبد کالا اشاره کرد و گفت: اگر اخباری را که در مورد هجوم مردم برای دریافت سبد کالا در مناطق مختلف کشور به گوش می‌رسد، بررسی کنیم، درمی‌یابیم که برخلاف ادعای آن دسته از افرادی که می‌گفتند فقر را در جامعه ریشه‌کن کرده‌اند یا به نوعی اعلام می‌کردند که فاصله طبقاتی میان اقشار مختلف جامعه را کاهش داده‌اند، هنوز هم در جامعه فقر وجود دارد.

قنبری ادامه داد: هجوم مردم برای دریافت سبد کالا بیانگر میزان صداقت مسئولانی است که در گذشته ادعای ریشه‌کن کردن فقر در جامعه را داشتند. در شرایط فعلی میزان صداقت آنها برای مردم و تحلیلگران بهتر مشخص شد.

وی با اشاره به اجرای طرح اعطای سبد کالا به مردم در ابتدای کار دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: ‌این اقدام در ابتدای کار نشان‌دهنده نتیجه عملکرد دولت گذشته در ارتباط با موضوعات اقتصادی کشور است. این اقدام نشان می‌دهد آنهایی که مدعی بودند، چقدر توانسته‌اند ادعای خود را محقق کنند.

این فعال سیاسی در پایان با اشاره به هجوم مردم برای دریافت سبد کالا اظهار کرد: این هجوم نشان‌دهنده این است که سیاست‌هایی همچون پرداخت یارانه و سهام عدالت و مواردی از این دست، نه تنها منجر به کاهش فقر نشده بلکه فقر مردم را نیز دوچندان کرده است.

انتهای پیام

کد N112173