سفیر پاکستان در تهران در گفت‌وگو با ایسنا:

متعهد به اتمام خط لوله گاز هستیم

ايران,پاكستان

محمد نور جدمانی از اواسط آذرماه سال جاری با اعطای استوارنامه اش به وزیر امور خارجه کشورمان به عنوان سفیر اسلام‌آباد در تهران ماموریت خود را آغاز کرده است، وی با رد و تکذیب ادعاهای مطرح شده در رسانه‌های غربی مبنی بر بی‌علاقگی مقامات پاکستانی به ادامه همکاری‌ها در پروژه خط لوله صلح گفت: دولت پاکستان متعهد به اتمام این پروژه است.

سفیر پاکستان درتهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: رئیس و سخنگوی مجلس پاکستان اواخر این هفته برای حضور در کنفرانس بین‌المجالس اسلامی که 25 بهمن ماه سال جاری در تهران آغاز به کار می‌کند، به تهران می‌آیند که در حاشیه این کنفرانس با همتای ایرانی خود و برخی از مقامات دیگر درباره روابط دو جانبه، مسایل منطقه ای و بین المللی دیدار و گفت و گو می‌کنند.

وی درباره روابط ایران و پاکستان ادامه داد:‌ ایران و پاکستان روابط بسیار نزدیکی با یکدیگر دارند. روابط دو کشور در حوزه‌های مذهبی، فرهنگی و پیوند دو ملت بسیار عمیق است. هدف ما این است که این روابط را بیش از پیش تقویت کنیم.

سفیر پیشین پاکستان در ژاپن درباره رفت و آمد مقامات دو کشور افزود: مقامات دو کشور در قالب هیات‌های مختلف به طور منظم به اسلام‌آباد و تهران رفت و آمد می‌کنند. این رفت و آمدها از سطوح عالی تا رده‌های پایین‌تر انجام می‌گیرد. تلاشمان این است که بتوانیم مقدمات سفر مقامات عالی دو کشور را فراهم کنیم.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر بی علاقگی برخی از مقامات پاکستانی برای اتمام پروژه خط لوله صلح به دلیل فشار غرب افزود: ما همچنان متعهد به همکاری برای اتمام این پروژه هستیم. بر خلاف آنچه که درباره این پروژه خط لوله گاز در رسانه های خارجی منتشر شده، دولت پاکستان اگر چه با مشکلاتی رو به رو است، اما ما به دنبال پیش بردن این پروژه هستیم.

سفیر پاکستان در تهران در پاسخ به این سوال که در حالی که در رسانه‌ها مکررا اعلام شده که دیگر مقامات پاکستانی تمایلی برای ادامه این پروژه ندارند، گفت: در رسانه‌ها هم اخبار خوب و هم اخبار بد منتشر می‌شود اما من اطمینان می‌دهم که هر دو کشور متعهد به تکمیل این پروژه هستند و این پروژه روند طبیعی خود را طی می‌کند.

انتهای پیام

کد N112171