سرکنسول ایران در استانبول: وحدت مردم و رهبری دو عامل پیروزی انقلاب بود

ایران

آنکارا - ایرنا- ˈمحسن مرتضایی فرˈ سرکنسول ایران در استانبول از وحدت مردم و رهبری امام خمینی (ره ) به عنوان دو عامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی نام برد.

مرتضایی فر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب گفت : در سایه وحدت اقشار مختلف مردم و رهبری حکمیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران حاصل شد.

وی افزود : در منطقه شاهد انقلاب های بسیاری بوده ایم که به علت دارا نبودن یک رهبری الهی یا به پیروزی نرسیده اند و در صورت پیروزی نیز با مشکلات بسیاری روبه رو بوده اند ولی در انقلاب اسلامی ایران ، وجود رهبری همانند امام خمینی ( ره ) انقلاب مردم ایران را به سر منزل مقصود رساند.

سرکنسول ایران در استانبول دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی را استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی دانست و اظهارداشت : انقلاب اسلامی رژیم پهلوی را که وابسته به کشورهای بیگانه از جمله آمریکا و انگلیس بود ، از بین برد و مردم ایران را از بند رژیمی دیکتاتوری رها کرد.

اکنون در ایران اسلامی مردم زمام امور را در اختیار دارند و در سی و پنج سال گذشته شاهد برگزاری انتخابات رییس جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان بودیم که حاکی از آن است که آرای مردم تعیین کننده امور در این کشور است.

مرتضایی فر، برقراری نظام جمهوری اسلامی را دیگر دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران دانست و گفت : با توجه به تحریم های ناروای اعمال شده علیه ایران، مردم با مشکلات اقتصادی روبه رو هستند ولی در بعد کلان اگر بنگریم مشاهده خواهیم کرد که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای تاثیر گذار در منطقه است و این اقتدار به برکت اسلام ، رهبری و وحدت مردم حاصل شده است.

سرکنسول ایران در استانبول گرد آمدن در کنار رهبر فرزانه جمهوری اسلامی را عامل مهم در حفظ این دستاوردها در بخش های مختلف عنوان کرد و افزود: در صورتی که تمامی سیاسیون کشور حول رهبر معظم انقلاب گرد آیند و دچار تنگ نظری نشوند، مطمئنا دستاوردهای حاصل شده حفظ خواهد شد. برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی تمامی افرادی را که به نظام جمهوری اسلامی و رهبری این انقلاب اعتقاد دارند، باید جذب کرد.

خاورم ** 230 *1446
کد N111886