رژیم اسرائیل از جنگ در سوریه سود می برد

آفریقا و خاورمیانه

یک روزنامه صهیونیستی با اشاره به جنگ جاری در سوریه از منفعت بردن رژیم صهیونیستی از تحولات و درگیری های این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی هاآرتص با درج مطلبی نوشت با وجود اینکه بشار اسد در سوریه از قدرت کنار گذاشته نشده است اما در مجموع رژیم اسرائیل از تحولات و درگیری های این کشور سود برده است.

نویسنده این مطلب با اشاره به اظهارات مسئول اطلاعات وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته که گفته بود ارتش سوریه در ضعیف ترین وضع ممکن از زمان تاسیس خود به سر می برد مدعی شد: ارتش سوریه در تحولات 3 سال گذشته این کشور بیش از نیمی از ذخایر موشکی خود و تسلیحات شیمیایی خود را از دست داده است.

در این مطلب آمده است توان موشکی و شیمیایی سوریه در زمان حافظ اسد رئیس  جمهوری سابق سوریه برای مقابله با ارتش رژیم صهیونیستی ایجاد شده بود که اکنون با سرگرم شدن ارتش سوریه به درگیری های داخلی و کاهش توان نظامی این ارتش این رژیم می تواند با خیال راحت شمار نیروهای خود رادر مرز سوریه کاهش دهد.

در بخشی دیگر از این نوشته نویسنده به تکرار اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش رِژیم اسرائیل پرداخته و به این نکته اشاره می کند که پیروزی هر یک از طرف های درگیر در جنگ داخل سوریه به نفع رژیم اسرائیل نخواهد بود و به همین دلیل از ادامه درگیری ها در سوریه حمایت می کند.