معاون پارلمانی رییس جمهور همکاری مجلس در بررسی لایحه بودجه را مثبت قلمداد کرد

انصاری

تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: همکاری مجلس در بررسی و تصویب لایحه بودجه 93 کل کشور تاکنون قابل قبول بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری شامگاه شنبه در جمع فعالان سیاسی دانشگاه های سراسر کشوردر حسینه جماران گفت: همکاری کمیسیون تلفیق بسیار خوب بوده و در صحن علنی هم تا امروز که در مجلس حضور داشتم همکاری مناسبی در مورد تصویب لایحه بودجه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مواردی هم تصویب شده است که احیانا با قانون اساسی مغایرت دارد که در این خصوص منتظریم شورای نگهبان نظرات خود را ارایه کند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: تا امروز آنچه تصویب شده قابل قبول است و چند موردی هم که دولت با آن مخالف بود، مسایل ریشه ای نبوده است.

انصاری در پاسخ به سوال دیگر در خصوص بحران بارش برف در شمال کشور نیز گفت: خوشبختانه اقدامات دولت بموقع بود و حضور وزرا، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و همکاری دستگاه ها و نیروهای نظامی و انتظامی و همچنین مردم خیلی خوب بود و این بارش برف با ابعاد وسیعی که داشت خوب مدیریت شد.

وی افزود:ما برای تعامل بیشتر با مجلس برنامه ریزی وسیعی کرده ایم و با فراکسیون ها ،هیات رییسه و نیروهای موثر مجلس جلساتی داشته ایم.

معاون پارلمانی رییس جمهور اضافه کرد: با اطمینان می گویم که اکثریت مجلس علاقه مند به همکاری با دولت است.

انصاری در پاسخ به سوالی دیگر درباره دغدغه هایی که در بخش هایی از قانون اساسی وجود دارد و گنگ بودن مفاد برخی اصول قانون اساسی گفت: حقوق شهروندی که اخیرا آقای روحانی مطرح کرده و دولت به آن ورود پیدا کرده است ،به مسائل حقوق اساسی مردم می پردازد و دولت مصمم است که گام های بزرگی دراین زمینه بردارد.

همایش بزرگ دانشگاهیان عصر امروز با حضور فعالان دانشجویی سراسر کشور در حسینیه جماران برگزار شد. در این همایش محمدرضا ظفرقندی، محمدرضا خاتمی و ابراهیم شکوری راد حضور داشتند.

سیام**9173*1058*9189**1449
کد N111196