کشته شدن 12 تن در خشونت های عراق

خشونت ها

تهران-ایرنا- پلیس عراق روز شنبه اعلام کرد که 12 تن از جمله 9 فرد مسلح تاکنون در خشونت های این کشور کشته و 14 تن دیگر در این حوادث مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، یکی از مقامات استانی عراق که خواست نامش ذکر نشود گفت که افراد مسلح روز شنبه به یک ایست بازرسی ارتش در شهر فلوجه واقع در استان الانبار حدود 50 کیلومتری غرب بغداد حمله کردند.

به گفته این مقام پلیس عراق، به دنبال این حمله بالگردهای ارتش عراق در محل حادثه حضور یافت و مواضع این افراد مسلح را هدف قرار دادند که در این حمله 9 فرد مسلح کشته شدند.

بر اساس این گزارش، یکی دیگر از مقامات محلی عراق گفت که در استان صلاح الدین نیز انفجار دو بمب در منطقه ای در حدود 175 کیلومتری شمال بغداد منجر به کشته شدن یک غیرنظامی و 10 تن دیگر شد.

همچنین یک نیروی پلیس به دنبال حمله افراد مسلح در این منطقه به ضرب گلوله کشته شد.

به علاوه اینکه انفجار یک بمب جاده ای در یک گشت پلیس در حدود 40 کیلومتری شمال بغداد منجر به کشته شدن یک نیروی پلیس و زخمی شدن چهار تن دیگر شد.

این خشونت ها در عراق در حالی رخ داده است که این کشور همچنان در حال مواجهه با بدترین خشونت ها طی چند سال اخیر بوده است. براساس اعلام سازمان ملل، در خشونت های سال 2013 عراق 8 هزار و 869 تن از جمله7 هزار 817 غیرنظامی و پرسنل غیرنظامی پلیس این کشور کشته شدند که بالاترین آمار کشته ها طی سالهای اخیر محسوب می شود.

مترجمام**9234**1010
کد N111178