رئیس جمهوری چین: روسیه شریک استراتژیک مهم ماست

چین

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری چین در مصاحبه روز شنبه با یکی از شبکه های روسیه خاطر نشان کرد که پکن انتظار دارد که سفر رسمی رئیس جمهوری روسیه به چین در ماه مه سال جاری میلادی انجام شود و اینکه چین و روسیه شرکای استراتژیک با پایه محکمی از اعتماد متقابل هستند.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، شی جینپینگ رئیس جمهوری چین در مصاحبه با شبکه وستی روسیه گفت: سال گذشته من و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پنج مرتبه با یکدیگر دیدار کردیم. در سال جاری نیز دست کم به همین میزان قرار است میان من و پوتین دیدارها و نشست هایی برگزار شود پیشتر از رئیس جمهوری روسیه دعوت کردم تا در ماه مه به چین سفر کند.

رئیس جمهوری چین تصریح کرد: فکر می کنم که چین و روسیه دو شریک استراتژیک بر پایه محکم اعتماد متقابل هستند، مشغله های زیادی دارند و چشمگیرترین نفوذ را بر عرصه سیاسی منطقه ای و جهانی داشته اند.

شی جینپینگ در مورد تحولات در چین افزود: ما باید مسیر درست خود را حفظ کنیم و هرگز نباید مرتکب اشتباهات مخرب و مرگبار شویم. اهداف نهایی اصلاحات ما بهبود و تقویت نظام سوسیالیسم ما با ویژگی های چینی و بهبود مکانیزمهای مدیریت دولتی مدرن است.

رئیس جمهوری چین در ادامه تصریح کرد که علاوه بر آن چین تلاش دارد قدرت برتر جهانی در ورزش باشد. وی روز گذشته با نمایندگان ورزشکاران چین در المپیک زمستانی سوچی دیدار کرد.

مترجمام**9234**1856
کد N111053