گردهمایی معترضان به ناآرامی های اخیر در اوکراین

اعتراضات,مخالفان

تهران - ایرنا - گروهی از مردم خشمگین از ماه ها اعتراضات ضد دولتی در پایتخت اوکراین در یکی از سنگرهای معترضان گردهم آمدند تا مخالفت خود به ناآرامی های اخیر در این کشور را به نمایش گذارند.

بگزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از کیف،این جمعیت تقریبا 2 هزار نفری ترافیک خیابان اصلی پایتخت را بند آوردند و لاستیک خودروها را وسط این خیابان قرار دادند.

این گروه قصد داشتند با این کار،مخالفت مسالمت آمیزشان به اعتراض های اخیر که این کشور را به ورطه بحران سیاسی کشانده است، نشان دهند. این گروه همچنین به کم کاری پلیس برای مقابله با معترضان ضد دولتی معترض هستند.

اعتراض های ضددولتی در اوکراین که این کشور را دستخوش شدیدترین بحران از زمان استقلال در سال 1991 کرده است، پس از آن آغاز شد که ˈویکتور یانوکوویچˈ رییس جمهوری این کشور از امضای یک توافقنامه تجاری با اتحادیه اروپا خودداری کرد.

گروه مخالف خواستار امتیازدهی بیشتر یانوکوویچ از جمله آزادی فوری و بی قیدوشرط همه معترضان بازداشت شده در جریان اعتراضات است.

یانوکوویچ طی چند روز گذشته با استعفای نخست وزیر خود موافقت و قوانین جنجال برانگیز ضد اعتراضات را لغو کرد.

با این حال، مخالفان دولت اوکراین همچنان مطالباتی دارند که از جمله آن بازبینی قانون اساسی است که در صورت تحقق، بخشی از قدرت گسترده رییس جمهوری از وی سلب خواهد شد.

جنبش اعتراضی اوکراین همچنین می خواهد انتخابات ریاست جمهوری سال 2015 در سال جاری برگزار شود و حال آنکه معترضان در خیابان ها خواستار استعفای بی درنگ یانوکوویچ هستند.

مترجمام**9109**1856
کد N111040