با موافقت مجلس؛

هزینه های درمانی ایثارگران توسط بنیاد شهید پرداخت می‌شود

مجلس

پیشنهاد من این است که صددرصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران را مشخصاً توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماییم تا مشکلات‌ آنها برطرف شود.

نماینده فلارجان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پیشنهاد من این است که صددرصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران را مشخصاً توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماییم تا مشکلات‌ آنها برطرف شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ناصر موسوی لارگانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 93 کل کشور پیشنهاد اصلاح بند«ج» تبصره 16 لایحه بودجه را مطرح کرد که بنا بر این پیشنهاد اصلاحی، دولت موکلف است صددرصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثار‌گران بازنشسته و شاغل در دستگاه‌های اجرایی و افراد تحت تکلف آنها اعم از خدمات بیمه و درمان تکمیلی را توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماید.

نماینده مردم فلاورجان در توضیح پیشنهاد خود گفت: من معتقد دستگاهی که می‌خواهیم برای آن بودجه تعیین کنیم را باید در اختیار بنیاد شهید بگذاریم که خانواده‌های شهدا، ایثارگران؛ جانبازان و آزادگان یکجا به بنیاد شهید مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه ایثارگران کسانی هستند که حق حیات به گردن ما دارند، تاکید کرد: ایثارگران کسانی هستند که که جان خود را در راه مقابله با استکبار جهانی گذاشته‌اند چرا اکنون باید برای گرفتن یک دارو سرگردان باشند لذا پیشنهاد من این است که صددرصد هزینه‌های درمانی مربوط به ایثارگران را مشخصاً توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت نماییم تا این مشکل برطرف شود.

پیشنهاد نماینده فلاورجان نهایتاً با 147 رای موافق و 13 رای مخالف و 9 رای ممتنع در مجموع 210 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

کد N111016