گزارشی تکان دهنده از ازدواج اجباری دختران سوری با نیروهای داعش

واحد مرکزی خبر نوشت:

مردم سوریه از ترس انتقامجویی گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) با ازدواج دخترانشان با این افراد مسلح موافقت می کنند. به گزارش شبکه تلویزیونی اماراتی «الان» ازدواج افراد مسلح گروه داعش با دختران جوان سوری در مناطق تحت سلطه آنها افزایش یافته است. برخی از خانواده های دختران با این ازدواجها موافقند.

موافقت این خانواده ها یا طمع در اموال و ثروت افراد گروه داعش است و یا اینکه این خانواده ها از هواداران گروه داعش هستند. اما همچنین در بین اهالی شهرکهای تحت سلطه داعش خانواده هایی هستند که مجبورند دخترانشان را به ازدواج نیروهای این گروه درآورند زیرا آنها از انتقام این گروه مسلح می هراسند. دیروز دختری از اهالی الرقه که بیست و دو سال سن داشت با ازدواج اجبار ی با یکی از این اشخاص مخالفت و سپس خودکشی کرد.

زیرا پدر وی این دختر را مجبور کرده بود با جوان مسلح تونسی که به سوریه آمده بود ازدواج کند. شبکه الان در زمینه مخالفت دختران سوری با این ازدواجها گزارشی تهیه و با برخی دختران و زنان سوری مصاحبه کرده است ، همه این دختران نقاب بر چهره دارند تا شناخته نشوند.
یکی از دختران می گوید: «حادثه ای که برای یکی از خواهران ما به نام فاطمه رخ داد و خودکشی کرد بسیار با اهمیت است. زیرا در واقع وی با مسئله ای مخالفت کرد که همه ما دختران اهالی الرقه را تهدید می کند. زیرا این افراد مسلح مهاجر از کشورشان به اینجا آمده اند و شخصی شناخته شده نیستند و سابقه آنها نیز معلوم نیست.

عُرف و رسم منطقه ما این است که ازدواج دختر و پسر از قبیله ای با قبیله دیگر صورت می گیرد زیرا مشخصات یکدیگر را کاملا می شناسند. اما این افراد مسلح را که هیچ کس نمی شناسد پس چگونه برخی خانواده ها حاضر می شوند دخترشان را به آنها بدهند. این در حالی است که وی اینجا آمده است تا مبارزه کند و شهید شود نه اینکه برای ازدواج آمده باشد. کسی که آماده شهادت است یعنی دنیا را ترک کرده است پس ازدواج با دختری از منطقه الرقه چه معنا دارد؟ . شاید بعد از مدتی این جوان مسلح کشته شود و این دختر بیوه خواهد شد. یا اینکه مادری برای فرزندی خواهد شد که پدرش در جنگ کشته شده است ».
یکی دیگر از زنان سوری مصاحبه کننده گفت: «من پرسیدم که این دختر چرا خودکشی کرده است گفتند مجبور شده است با یکی از اعضای گروه داعش ازدواج کند من خیلی ترسیدم زیرا دختر شانزده ساله ای دارم. با خود گفتم آیا به خواستگاری دخترم هم می آیند و مرا مجبور می کنند تا دخترم را به آنها بدهم؟ این چه فاجعه ای است که باید به اجبار دخترانمان را در اختیار گروه داعش قرار دهیم تا به آنها ازدواج کنند؟ اگر برادر و عمو و پدر فاطمه پشت و پناه او بودند بطور یقین خودکشی نمی کرد. دین ما دین آسانی است و برای ازدواج موافقت دو طرف شرط است. دین اسلام با اجبار مخالف است. ما حتی نمی دانیم این نیروهای داعش قبلا ازدواج کرده اند و زن و بچه دارند یا خیر؟ ما هیچ چیز از آنها نمی دانیم و حتی نمی دانیم چه جنایتهایی را مرتکب شده اند . ما زنان سوری باید در برابر این ازدواجهای اجباری با گروه داعش ایستادگی کنیم» .
یکی دیگر از زنان سوری گفت: «اینکه دختری بخواهد با یکی از نیروهای داعش ازدواج کند برای همه زنان سوری قابل قبول نیست. فاطمه خودکشی کرد تا از این ازدواج اجباری رهایی یابد. نیروهای داعش ما را تهدید می کنند و سلاح حمل می کنند. این حادثه بر روحیه من و بسیاری از زنان سوریه تاثیر بسیار بدی گذاشته است. از خدای تعالی می خواهم ما را نجات دهد».

52261

کد N110987