با موافقت نمایندگان؛

ایثارگران و قاریان از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها معاف شدند

مجلس

آیین‌نامه اجرایی این بند ظرف دوماه از تاریخ تصویب این قانون به‌ پیشنهاد دستگاههای اجرایی ذی‌ربط با تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به‌تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت کردند تا ایثارگران، حافظان قرآن کریم و قاریان از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معاف شوند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز -شنبه-مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۹۳ کل کشور، با بند «الف» تبصره ۱۶ این لایحه موافقت کردند که براساس آن ایثارگران، حافظان قرآن کریم و قاریان از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی معاف شدند.

در بند «الف» تبصره ۱۶ لایحه بودجه آمده است که تحصیل ایثارگران، حافظان کل قرآن کریم و قاریان ممتاز کشوری و مشمولان بند «ک» ماده (۲۰) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و مؤسسات پژوهشی رایگان است. هزینه‌های مربوط به دانشگاه پیام‌نور، دانشگاههای علمی- کاربردی و دوره‌های شبانه و همچنین مراکز آموزشی و پژوهشی غیردولتی از طریق دستگاههای ذی‌ربط اعم از بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای هر نیمسال تحصیلی از محل اعتبارات برنامه ۳۰۴۶۷ پیوست شماره (۴) این قانون پرداخت می‌شود. کمک هزینه تحصیلی اعم از شهریه ثابت و متغیر پرداختی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به ایثارگران وافراد مشمول خانواده آن‌ها که در واحدهای بین‌الملل داخل یا خارج دانشگاه‌های دولتی و یا غیردولتی پذیرفته می‌شوند، معادل شهریه پرداختی به پذیرفته‌شدگان رشته‌ها و مقاطع مشابه در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و واحدهای داخلی تعیین و پرداخت می‌گردد وباقیمانده شهریه توسط دانشجو اعم از ایثارگر یا خانواده وی تامین و پرداخت می‌شود.

آیین‌نامه اجرایی این بند ظرف دوماه از تاریخ تصویب این قانون به‌ پیشنهاد دستگاههای اجرایی ذی‌ربط با تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به‌تصویب هیأت‌وزیران می‌رسد.

کد N110909