رئیس‌جمهور: رفتار حکیمانه رهبران منطقه می‌تواند منافع ملت‌ها را حفظ و تضمین کند

حسن روحانی 92,قطر,ایران و قطر,سیاست‌خارجی,حسن روحانی

همشهری آنلاین: «علی بن حمد علی السلیطی» سفیر جدید قطر در ایران صبح روز شنبه ۱۹بهمن با رئیس‌جمهور کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
«علی بن حمد علی السلیطی» سفیر جدید قطر در ایران صبح روز شنبه ۱۹بهمن با رئیس‌جمهور کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه قطر علاوه بر اینکه به عنوان کشوری برادر و همسایه برای ایران به شمار می‌رود"، گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا روابط خود در تمامی زمینه‌ها را با قطر به طور صمیمی و گسترده توسعه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، وی با بیان اینکه "امروز منطقه ما بسیار حساس بوده و روابط همسایگان با یکدیگر می‌تواند نقش تأثیرگذاری در آینده این منطقه داشته باشد"، خاطرنشان کرد: رفتار حکیمانه رهبران منطقه می‌تواند منافع ملت‌ها را به خوبی حفظ و تضمین کند.

روحانی افزود: وظیفه مهم رهبران کشورهای اسلامی حفظ دماء مسلمین بوده و شرایطی که امروز در بسیاری از کشورهای منطقه بوجود آمده وظیفه ما را بسیار سنگین‌تر می‌کند.

رئیس‌جمهور ابراز امیدواری کرد که اقدامات خوب به عمل آمده میان دو کشور، منجر به برقراری روابطی قوی و مستحکم میان ایران و قطر شود.

وی افزود: امیدواریم در شرایط جدید و ایجاد فضای بهتر در عرصه بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی و روابط تجاری و مالی میان دو کشور توسعه پیدا کند.

سفیر جدید قطر: آینده خوبی در انتظار روابط ایران و قطر است

علی بن حمد علی السلیطی سفیر جدید قطر در ایران نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رئیس جمهوری اسلامی ایران و ابلاغ سلام‌های گرم امیر قطر به دکتر روحانی گفت: دولت قطر علاقه‌مند به روابطی گرم‌تر و عمیق‌تر با ایران است.

سفیر جدید قطر همچنین خطاب به حسن روحانی گفت: هدایت و رهنموردهای جنابعالی می‌تواند به توسعه روابط ایران و قطر کمک کند.

علی بن حمد علی السلیطی با آرزوی پیشرفت و موفقیت روزافزون برای ملت ایران، افزود: مسئولان قطر نسبت به توسعه روابط گسترده با ایران مصم هستند و آینده خوبی در انتظار روابط دو کشور است.