در گفتگو با مهر مطرح شد؛

هیات نظارت سخنرانی مطهری را در راستای وظایف نمایندگی اش تشخیص داد

مجلس

عضو هیات نظارت مجلس شورای اسلامی بر نمایندگان با اشاره به بررسی نطق مطهری در هیات نظارت گفت: نظر اعضای هیات بر این بود که سخنرانی مطهری در راستای وظایف نمایندگی اش بوده است.

محمد حسین میرمحمدی نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: در جلسه هیات نظارت مجلس بر نمایندگان سخنرانی جنجالی آقای مطهری بررسی شد. نظر اعضای شورای نظارت این بود که سخنرانی وی در راستای وظایف نمایندگی اش بوده است.

به گزارش مهر، علی مطهری نماینده مردم تهران در آستانه 9 دی سخنرانی کرد که در آن بر لزوم تعیین تکلیف سران فتنه، برگزاری دادگاه برای تمام مقصران فتنه 88 تاکید کرده بود. وی دراین نطق انتقاداتی را نیز متوجه قوه قضائیه کرد.

پس از اظهارات مطهری، دادستان تهران علیه وی اعلام جرم کرد.

پس از آن علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی سخنان مطهری را در راستای ایفای وظایف نمایندگی خواند و از دستگاه قضا خواست با دید بازتری به اظهارات نمایندگان نگاه کند و بررسی اظهارات مطهری در خصوص اینکه در راستای وظایفی نمایندگی اش بوده یا خیر، به هیات نظارت مجلس بر نمایندگان ارجاع داده شد.

اعضای هیات نظارت مجلس بر نمایندگان در همان زمان در مصاحبه های متعددی که با رسانه ها داشتند معتقد بودند که دادستانی در روالی غیر معمول علیه مطهری اعلام جرم کرده است زیرا پیش از این پرونده نمایندگان ابتدا در هیات نظارت بررسی می شده و مصادیقی که در راستای وظایف نمایندگی شان نبوده به دادستانی ارجاع داده می شده بنابراین دادستانی راسا هیچ یک از پرونده ها را تا کنون پیش از اعلام نظر هیات نظارت مجلس بر نمایندگان بررسی نکرده است.

حال پس از بررسی اظهارات مطهری در هیات نظارت و اعلام رای این هیات مبنی بر اینکه سخنرانی وی در راستای وظایف نمایندگی اش بوده است باید نظر هیات به دادستانی اعلام شود.