در جریان بررسی بودجه 93 در مجلس؛

نماینده لنگرود رئیس کمیسیون تلفیق را متهم به خیانت در امانت کرد

مجلس

یک عضو کمیسیون تلفیق در تذکری با انتقاد از گنجاندن یک عبارت در بندی از بودجه 93، از آنجا که این عبارت به امضای اعضای کمیسیون تلفیق مجلس نرسیده است، مصباحی مقدم را متهم به خیانت در امانت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بخش های هزینه ای لایحه بودجه مهرداد لاهوتی در تذکر آیین نامه ای گفت: همه ما نمایندگان قسم یاد کرده ایم به آنچه که درست است عمل کنیم. هفته گذشته بند الحاقی (ح) در صحن علنی برای حمایت از بیمه روستائیان به تصویب رسید.

وی افزود: اما امروز آقای مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق نامه ای را به هیات رئیسه تحویل دادند که در آن عبارت "پیشگیری" برای رفع ابهام به بند الحاقی افزوده می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: قطعا این اقدام به تصویب و تایید اعضای کمیسیون تلفیق نرسیده است از این رو خیانت در امانت است. آقای مصباحی مقدم بر چه اساس و اختیاراتی و بدون اجازه اعضای کمیسیون این کار را انجام داده است؟

غلامرضا مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق در پاسخ به این تذکر لاهوتی اظهار داشت: انتظار نداشتم آقای لاهوتی مرا متهم به خیانت در امانت کند. هر کسی اعلام کرده بنده نامه ای را به عنوان متن مصوب به هیات رئیسه تحویل داده ام دروغ گفته است، من خیانتی نکرده ام.

وی خطاب به نماینده لنگرود گفت: آقای لاهوتی اول بپرس بعد متهم کن، بی انصاف!

به گزارش مهر، پس از قرائت این تذکرات، لاهوتی به سمت صندلی مصباحی مقدم رفت و پس از کمی گفتگو در نهایت با مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق مجلس به نشانه عذرخواهی روبوسی کرد.