۰
حاشیه هایی از سخنرانی مصباحی مقدم؛

از پرونده وزیر هزار میلیاردی دولت تا ارواح عمه وندی شرمن!

  • ۲۳۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مصباحی مقدم

حاشیه های داغ تر از متن سخنرانی رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم شامل اشاره به پرونده هزار میلیاردی دولت در مجلس بود و هم ذکری از ارواح عمه وندی شرمن تا تحلیلی از میرحسین موسوی و احمدی نژاد!

به گزارش آفتاب به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سخنرانی شب گذشته حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با حاشیه های داغ و خواندنی همراه بود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می شود؛
- طبق اطلاع رسانی قبلی قرار بود مراسم از ساعت 19:30 شروع شود که طبق عادت دیرینه این گونه مراسم ها، با تاخیری 20 دقیقه ای آغاز شد.
- آیت الله سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان اولین مسئول استانی از ساعت 19:20 در جلسه حاضر بود.
- حجت الاسلام و المسلمین آشتیانی و احمد امیر آبادی، نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه حاضر بودند که البته امیرآبادی قبل از شروع سخنرانی مسجد اهل بیت (ع) را ترک کرد.
- به علت مصادف شدن شب جشن انقلاب با شب میلاد امام حسن عسکری(ع)،برنامه مداحی برادر چاوشی از مداحان پیشکسوت قم پیش از سخنرانی برگزار شد.
- مصباحی مقدم در سخنان داغ خود، عدول بنی صدر از ولایت فقیه را باعث سرکوبی آن دانست و اینکه وی همواره می گفت من 11 میلیون رای دارم!
- وی همچنین حضور برخی احزاب دولت ساز بعد از 2 خرداد را مورد نقد قرار داد و گفت: هدف احزاب سازندگی، کارگزاران، مشارکت هدایت مردم به غیر از رهبری و ولایت فقیه است.
- رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، میر حسین موسوی را منافق نوظهور و جدید خواند که به دنبال تخریب جایگاه ولایت فقیه در بین مردم بوده است.
- مصباحی مقدم به خواب برادر شهید میثمی اشاره کرد که وی امام را در خواب دیده در حالی که ناراحت از قائم مقامی آقای منتظری بوده و آنرا مانند سنگی سخت برای اداره کشور دانسته اند.
- نماینده مردم تهران همچنین سخنان وندی شرمن را گستاخانه خواند و به سخنان وی در مورد سبد کالا و چگونگی به دست آمدن پول آن اشاره کرد و گفت: ارواح عمت این پول شماست؟!
- مصباحی مقدم برخی حرکات ظریف را عبور از خط قرمز و قابل تذکر از جانب رهبری دانست.
- وی همچنین مثل قارچ روییدن بانک ها مورد توجه قرار داد و گفت: بانک ها هیچ جای دفاعی ها برای خود بابت عملکردشان باقی نگذاشته اند.
-  رییس کمیسیون تلفیق بودجه در ادامه گفت:‌برخی از همین ها که مدام می گویند مذاکره با آمریکا اکنون به این نتیجه رسیده اند آنها یک دشمن واقعی هستند.
- مصباحی مقدم برخی اقدامات اقتصادی دولت یازدهم را عاقلانه دانست.
- مصباحی مقدم به ارجاع پرونده وزیر یک هزار میلیاردی به کمیسیون اصل 90 برای پیگیری خبر داد.
- وی در پاسخ به سوال چگونگی به دست آمدن هزینه سبد کالا گفت: نمی دانم یکجا دولت می گوید خزانه خالی است بعد سبد کالا می دهد ولی خبرهای خوشی در راه است که دولت برای اهدای عیدی و حقوق در انتهای امسال و سال آینده هیچ مشکلی نخواهد داشت.
- مصباحی مقدم احمدی نژاد را فردی خود رای دانست که برخی رفتارهایش غیر عقلانی بود که این سخنان انتقادی وی با اعتراض برخی از اهالی حاضر در جلسه همراه شد.
-نماینده مردم تهران در پاسخ به سوال انتقاد های بیجا به احمدی نژاد باعث عقده ای شدن وی شد گفت: نخیر مشکل ایشان از جای دیگری بود!
- مصباحی مقدم در عین حال برخی انتقاد ها از احمدی نژاد را غیر عادلانه دانست و گفت: سفرهای استانی، جاده سازی و زیر ساخت سازی های وی قابل تقدیر است.
- وی همچنین خرابکاری های احمدی نژاد را بیش از خوبی ها آن ذکر کرد و گفت: او وزرای خوب را اخراج و فقط افرادی که بله قربان بودن را سر کار نگه داشت!
- مصباحی مقدم در انتها خود را فردی پاسخگو دانست و اظهار داشت: بنده همیشه و در همه حال انتقاد خود را می کنم زیرا سکوت را خیانت به مردم می دانم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.