معاون دبیرکل حزب‌الله: جنگ سوریه سیاسی است نه مذهبی

سیاسی

معاون دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه تکفیری‌ها با همکاری آمریکا و اسرائیل در حال اجرای طرح براندازی کشورهای خاورمیانه و ساخت خاورمیانه جدید هستند، اعلام کرد: علت دخالت حزب‌الله در جنگ سوریه شکست طرح مذکور و همچنین دفاع از لبنان بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، شیخ نعیم قاسم، معاون سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی اعلام کرد: تکفیری‌ها طرحی را برای نابود کردن کشورهای منطقه خاورمیانه یکی پس از دیگری ارائه کرده‌اند که آمریکا و اسرائیل نیز با هدف ساختن خاورمیانه‌ای جدید و مطابق با طرح اسرائیل و استکبار با تکفیری‌ها همکاری می‌کنند.

وی در ادامه افزود: علت دخالت حزب‌الله در جنگ سوریه ایفای نقش در ناکام گذاشتن این طرح و مبارزه با کسانی است که سوریه و جبهه‌ پشتیبان مقاومت را هدف قرار گرفته‌اند چرا که جنگ علیه سوریه همان جنگ علیه طرح مقاومت است.

نعیم قاسم با بیان اینکه اگر حزب‌الله در جنگ سوریه دخالت نمی‌کرد این خطر وجود داشت که جنگ سوریه به مرزهای مشترک لبنان و سوریه نیز کشیده شود، تاکید کرد: دخالت حزب‌الله در جنگ سوریه به منزله یک اقدام دفاعی و درست است.

وی تصریح کرد: از آغاز درگیری‌ها در سوریه حزب‌الله خواهان اتخاذ یک راهکار سیاسی برای حل بحران این کشور بود و نسبت به اینکه سوریه به منبع تروریسم تکفیری تبدیل شود هشدار داده بود. اما امروز خشونت و وحشی‌گری بر سوریه سایه افکنده است.

وی با بیان اینکه علما و افراد بیگناه وابسته به سنی‌ها در درجه اول مورد هدف قرار می‌گیرند، گفت: درگیری‌ سوریه، درگیری سیاسی است نه مذهبی.

معاون دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد که این حزب بر اجرای طرح خود پایبند است و آن را ادامه خواهد داد و هیچ چیز مانع اجرای این طرح نخواهد داشت.

وی ضمن هشدار نسبت به این امر که فضای مقاومت در کنار ارتش لبنان مورد هدف قرار گرفته، گفت: جنگ حقیقی را تکفیری‌ها علیه مقاومت و ارتش لبنان آغاز کرده‌اند و برای شکست دادن آن‌ها باید با تمام قوا و با استفاده از تمام امکانات و تجهیزات علیه آنان مبارزه کرد.

نعیم قاسم در ادامه با بیان اینکه جنگ با تکفیری‌ها مستلزم زمان زیادی است، گفت: در جنگ با تکفیری‌ها یا پیروز می‌شویم و یا شکست می‌خوریم هیچ گزینه‌ دیگری وجود ندارد.

وی با اشاره به توجیه اقدامات تروریستی اخیر در لبنان اظهار داشت: کسانی که انفجارهای تروریستی را توجیه می‌کنند شرکای سیاسی عاملان این انفجارها هستند.

انتهای پیام

کد N109503