۰

نیویورک تایمز : انتفاضه سوم، از جنس سنگ و انتحاری نیست

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رژیم صهیونیستی

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در تحلیلی از اشتباهات اسرائیل نوشت این بار تل آویو با انتفاضه سوم روبرو می شود که جنس آن از سنگ و عملیات انتحاری نیست.

به گزارش خبرآنلاین به نوشته این روزنامه آمریکایی، اسرائیل این بار با انتفاضه سومی روبرو خواهد شد که جنس آن از مقاومت غیر خشونت آمیز و تحریم اقتصادی خواهد بود.

به نوشته نیویورک تایمز نخستین انتفاضه فلسطین موجب روند صلح اسلو شد و دومین انتفاضه نیز با شلیک گلوله های جنگی بیشتر از طرف اسرائیل و بمب گذاری های انتحاری از طرف فلسطینی ها همراه بود.

فلسطینی ها در مورد دلیل روی ندادن انتفاضه سوم توضیحات فراوانی می دهند : فلسطینی ها فقرند ، بیش از اندازه دچار اختلاف هستند ، خیلی خسته اند یا اینکه متوجه شده اند این قیام ها بویژه در انتفاضه دوم بیشتر از آنکه سود داشته باشد به ضرر آنها بوده است.

در عین حال ، مشخص است انتفاضه سوم در راه است. این انتفاضه ای است که اسرائیل همواره از آن وحشت زیادی داشته است. این انتفاضه با سنگ و بمب گذاری انتحاری نیست بلکه انتفاضه ای است که با مقاومت غیر خشونت آمیز و تحریم اقتصادی هدایت می شود. در عین حال ، انتفاضه سوم را در واقع فلسطینی ها در رام الله هدایت نمی کنند. این انتفاضه را اتحادیه اروپا و مخالفان دیگر اشغالگری اسرائیل در کرانه غربی در سراسر جهان هدایت می کنند.

26149

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.