رییس مجلس شورای اسلامی:

بهبود روابط بین کشورهای مسلمان به آرامش منطقه کمک می کند

لاریجانی,مراکش

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم جشن تصویب قانون اساسی تونس با وزیر امور خارجه و ولیعهد مراکش، نایب رییس مجلس تونس و رییس مجلس لیبی دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی در ادامه سفر دو روزه به تونس، عصر جمعه (18 بهمن) در دیدار با وزیر خارجه مغرب گفت: خوشحالیم که مجددا روابط بین ایران و مراکش برقرار شده است.

وی با بیان اینکه دو کشور ایران و مراکش تاثیر مهمی در منطقه دارند، افزود: روابط بین دو کشور باید رو به بهبودی برود زیرا روابط بین کشورهای مسلمان می تواند به آرامش منطقه کمک کند.

وزیر امور خارجه مراکش نیز در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از بهبود روابط دو کشور گفت: اتفاقات میان دو کشور سوءتفاهم بود که به حمد الله رفع شد و خوشحالیم که روابط مراکش و ایران دوباره بهبود یافت.

«سعد الدین العثمانی» با بیان اینکه بهبودی روابط به نفع دو کشور است، ادامه داد: با توجه به نقش مهم ایران در منطقه، بهبود روابط مناسب است.

در حاشیه جشن تصویب قانون اساسی کشور تونس، لاریجانی دیداری با ولیعهد مراکش داشت که در این دیدار ولیعهد مراکش گفت: حامل پیام پادشاه مراکش هستم و هیچ مشکلی نباید بین ایران و مراکش باشد.

«مولای حسن» ولیعهد مراکش ادامه داد: آماده همکاری بیشتر بین دو کشور هستیم و امیدواریم در آینده تاثیر این همکاری ملموس باشد.

همچنین در حاشیه جشن تصویب قانون اساسی تونس، رییس مجلس شورای اسلامی، با رییس مجلس لیبی دیدار داشت.

رییس مجلس لیبی در این دیدار گفت: سخنان جنابعالی در این مراسم حرف دل همه ما بود و حقایق عنوان شد. اکنون در لیبی با مشکلاتی که دشمنان برای انقلاب به وجود آورده اند مواجه هستیم اما در حال کنترل شرایط هستیم.

رییس مجلس لیبی با بیان اینکه امیدواریم که هرچه سریع تر تدوین قانون اساسی لیبی انجام شود، افزود: بی شک در بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که به زودی در ایران برگزار می شود، شرکت خواهم کرد.

لاریجانی در دیدار با رییس مجلس لیبی نیز گفت: خوشحالیم که انقلاب لیبی به نقطه عطف خود رسیده و همراه شما هستیم و امیدوریم که مشکلات شما رفع شود.

همچنین لاریجانی با نایب رییس مجلس تونس نیز دیدار کرد.

سیام(1) ** 9190 ** 1071
کد N109100