واکنش محتاطانه هند به دعوت پاکستان

هند,پاکستان

دهلی نو - ایرنا - ˈ سلمان خورشیدˈ وزیر امور خارجه هند روز جمعه نسبت به دعوت اخیر ˈنواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان برای گفت وگوی پایدار بین دو کشور واکنش محتاطانه ای نشان داد.

به گزارش ایرنا، این مقام ارشد هندی گفت که تصمیم کشورش در رابطه با پاکستان به شرایط بستگی خواهد داشت که باید با ملاحظه مورد بررسی قرار گیرد.

سلمان خورشید که در مصاحبه با خبرنگاران سخن می گفت، افزود: پاکستان از نخست وزیر هند دعوت به مذاکره کرده و ˈمانموهان سینگˈ در این مورد تصمیم خواهد گرفت. نخست وزیر پاکستان روز چهارشنبه این هفته برای حل مساله کشمیر از هند دعوت به مذاکره جامع، پایدار و مثبت کرد.

شریف در سخنان خود اعلام کرد: من برای حل مساله کشمیر، هند را به گفت و گوی جامع دعوت می کنم.

وزیر امور خارجه هند با تاکید براینکه شرایط به وجود آمده ، دهلی نو را مجبور به تعلیق گفت و گو با پاکستان کرده، گفت: شرایط باید برای از سرگیری مذاکرات دوباره احیا شود. اگرچه روابط هند و پاکستان بهبود یافته اما هنوز اقدامات زیادی باید انجام شود.

وی تصریح کرد: به زودی نمایندگان هند برای مذاکرات تجاری به پاکستان سفر خواهند کرد و ما نتایج آن را بررسی می کنیم .

کشمیر از جمله مهم ترین مسایل مورد اختلاف بین هند و پاکستان است. اسلام آباد هند را به اشغال کشمیر متهم می کند اما دهلی نو این منطقه را بخش جدایی ناپذیر از خاک خود می داند.

همچنین در سال گذشته هند مدعی بیش از 120مورد مدعی نقض آتش بس توسط پاکستان شد که این امر سبب تیرگی روابط دو جانبه شده است .

آساق ** 2163 ** 275 **
کد N108991