خطیب نماز جمعه قم:

مسوولان سوژه به دست دشمن ندهند

سیاسی

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به توزیع سبد کالا تصریح کرد: با توجه به ایام دهه فجر، مسوولان مراقب باشند سوژه به دست دشمن ندهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با تاکید بر تقوای الهی گفت: مومنان با تقوا و پیروی از خداوند خود را از آتش دوزخ و خشم خدا دور نگه می‌دارند.

خطیب نماز جمعه قم با اشاره به اهمیت جایگاه زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) افزود: این بانوی کریمه دارای ویژگی‌های مهمی در عبادت، پارسایی، و شب‌زنده‌داری بود و ایشان جزء راویان حدیث به شمار می‌رفت و به واسطه شخصیت دینی و علمی‌شان وعده بهشت به زائران حضرت معصومه (س) داده شده است.

وی با گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام خمینی با گام نهادن در راه انقلاب و تحمل مشکلات و ایستادگی در راه حق، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند. همانگونه کسانی که به راه حق قدم بگذارند نزد خدا عزت می‌یابند و اگر از مسیر حق جدا شوند، به ذلت و خاری می‌افتند.

حسینی‌بوشهری با اشاره به سالروز نیروی هوایی در 19 بهمن‌ماه خاطرنشان کرد: نیروی هوایی قبل از پیروزی انقلاب ارادت خود را به امام خمینی نشان دادند و در طول انقلاب به ویژه در دفاع مقدس با حضوری همه جانبه دشمن را زمین‌گیر کردند.

وی اظهار داشت: این انقلاب با شعار نه شرقی و نه غربی نظام شاهنشاهی را نابود کرد و با استقرار حکومت دینی در جهت عزت‌بخشی به مسلمانان به پیروزی رسید به گونه‌ای که امروز نام انقلاب با تکیه بر اسلام و مکتب تشیع در جهان طنین‌انداز شده است.

خطیب نماز جمعه قم پیروی از اسلام و مکتب اهل بیت را از ویژگی‌های مهم انقلاب برشمرد و عنوان کرد: دشمنان کینه‌توز نمی‌توانند نام اهل بیت، ائمه اطهار (ع) و انقلاب را تحمل کنند، اما امام خمینی (ره) در شرایط خفقان قبل از انقلاب درصدد ایجاد انقلاب اسلامی مطابق با سیره اهل بیت (ع) برآمد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: مردم وقتی ثبات قدم امام خمینی (ره) و ایمان قلبی و رسالت دینی او را دیده‌اند، به خیابان‌ها رفته و انقلاب را به ثمر رساندند، به همین دلیل باید نسبت به چنین شخصیت برجسته و رهبر فرزانه‌ای شناخت دوباره پیدا کنیم.

حسینی‌بوشهری اظهار داشت: خودباوری و تکیه بر داشته‌های خود از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب است و اگر امروز شاهد پیشرفت هستیم، به واسطه خودباوری به آن دست یافته‌ایم. از این رو نباید در برابر توطئه‌گران از خود ضعف نشان دهیم و جملاتی به زبان آوریم که نشان از ضعف باشد. البته برای مقامات آمریکایی که هنوز ایران را به درستی نشناخته‌اند، متاسفیم.

وی با اشاره به گفته‌های اخیر وزیر امور خارجه آمریکا پیرامون توزیع سبد کالا در میان مردم گفت: ننگ بر شما باد که در مورد مسائل داخلی کشورمان اینگونه سخن می‌گویید. هرچند ما نیز باید بدانیم دشمن هتاک است و نباید در ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب سوژه به دست دشمن بدهیم.

حسینی‌بوشهری افزود: سخنان جسورانه دشمن نشان از ضعف و هراس آنها از کشور ایران است، اما باید بدانیم بسیاری از کشورهای جهان درصدد ایجاد ارتباط با ایران هستند و تنها آمریکا در این میان بازدارنده است.

خطیب نماز جمعه قم در بخش پایانی سخنان خود با اشاره سرمای چند روز در شمال کشور خاطرنشان کرد: مردم عزیز به یاری هموطنان در استان‌های گیلان و مازندران پرداخته‌اند که از آنها تقدیر می‌کنیم، اما مسوولان نیز با توجه به اینکه ایران با بلایای طبیعی مواجه می‌شود، باید آمادگی بیشتری با استفاده از تجربیات گذشته داشته باشند.

انتهای پیام

کد N108782