یانوکوویچ در دیدار با بان کی مون/برای پایان بحران در اوکراین تلاش می کنم

یانوکوویچ,بان کی مون

مسکو-ایرنا- ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری اوکراین دردیدار با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد که تمام تلاش ها ومساعی لازم برای پایان دادن به بحران ومناقشه در اوکراین را به عمل می آورد.

به گزارش ایرنا به نقل ازدفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین، یانوکوویچ روز جمعه با دبیر کل سازمان ملل در شهر بندری سوچی روسیه واقع در ساحل دریای سیاه دیدار و دو طرف در باره آخرین ضعیت اوکراین و مسایل این کشور و همکاری های اوکراین و سازمان ملل گفت وگو کردند.

رییس جمهوری اوکراین از دبیر کل سازمان ملل بخاطر توجه خاص به مسایل کشورش تشکر کرد و اظهارداشت: حکومت اوکراین به ابتکارها و اظهارات مقام های سازمان ملل در باره روند حل و فصل اوضاع سیاسی این کشور با دقت توجه می کند.

یانوکوویچ گفت: از موضع سنجیده و متوازن شما در مساله اوکراین متشکرم و دعوت در مورد خویشتنداری طرفین برای جلوگیری از گسترش تنش ها و خشونت ها و اغاز گفتگوهای سازنده را می پذیرم.

وی افزود: دولت اوکراین تمام تلاش ممکن را برای جلوگیری از گسترش دامنه بحران به عمل خواهد آورد.

یانوکوویچ گفت: اخیرا گامهای مهمی در روند حل و فصل اوضاع سیاسی کشور برداشته ایم.

اوکراین با 48 میلیون نفر جمعیت در شرق اروپا از اواخر نوامبر سال گذشته میلادی به دنبال خودداری رییس جمهور این کشور از امضای موافقت نامه عضویت وابسته با اتحادیه اروپا درگیری ناآرامی های سیاسی است.

اروپام/2242**518**536
کد N108673