اخبار امنیتی عراق/

ضربات سنگین به گروههای تروریستی در الانبار / 50 کشته و زخمی در انفجارها و حملات تروریستی

آفریقا و خاورمیانه

کشته و زخمی شدن دهها نفر در انفجارها و حوادث تروریستی صبح امروز عراق و سوء قصد به جان یک نظامی ارشد از مهمترین اخبار امنیتی عراق محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المدی پرس، یک منبع وابسته به وزارت کشور عراق اعلام کرد: در اثر انفجار خودرو بمب گذاری شده در خیابان الفلاح در شهرک صدر در شرق بغداد سه نفر از جمله دو پلیس کشته و هشت نفر دیگر از جمله دو پلیس زخمی شدند.

از سوی دیگر یک منبع وابسته به پلیس عراق در استان صلاح الدین اعلام کرد: افراد مسلح ناشناس با حمله به منزل شیخ خلف الصحن از رهبران شورای بیداری در منطقه المعسکرات در شمال تکریت، وی را با زور با خود بردند.

منابع نظامی عراقی آمار انفجار خودرو بمبگذاری شده در بازاری در طوزخورماتو در شرق تکریت را 10 کشته و 23 زخمی اعلام کردند.

افراد مسلح ناشناس صبح امروز به سوی حمزه الشمری شیخ عشیره شمر هنگام عبور از منطقه الغزالیه در غرب بغداد آتش گشودند و وی را کشتند.

این در حالی است که شبکه المیادین از سقوط یک بالگرد ارتش عراق در الصقلاویه در شرق فلوجه در استان الانبار خبر داد.

از سوی دیگر منابع عراقی در استان صلاح الدین اعلام کردند: نیروهای امنیتی عراق طی عملیاتی در الشرقاط در شمال صلاح الدین چهار مظنون تروریستی از جمله یک سرکرده داعش را بازداشت کردند.

این منابع افزودند: این عملیات بر اساس اطلاعات دقیق انجام شد و افراد بازداشت شده به مراکز بازجویی منتقل شدند.

منابع عراقی همچنین از کشته شدن چهار تروریستی که به یک مرکز ایست بازرسی در منطقه سلیمان بیک در نزدیکی طوزخورماتو در شرق تکریت یورش برده بودند خبر دادند.

از سوی دیگر در اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در در بیجی در استان صلاح و در مسیر یکی از نظامیان ارشد یک نظامی عراقی کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

جمال البطیخ دبیر کل فراکسیون البیضاء العراقیه گفت: افزایش اقدامات تروریستی در بغداد با هدف منحرف کردن نگاهها از پیروزی های ارتش عراق در مقابل القاعده و با هدف کاستن از فشار ارتش به القاعده در غرب عراق است.

وی افزود: تلاشهای تروریستها در واقع تلاشهایی بزدلانه ای است، زیرا آنها هم اکنون ضربات مهلکی خورده اند و نابودی آنها نزدیک است.

البطیخ اعلام کرد: تروریستها از ساکنان مناطقی که کنترل آن را در دست گرفته اند به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند و با خارج شدن شمار زیادی از ساکنان برای در امان ماندن از جنگ نابودی تروریستها نزدیک است.

از سوی دیگر شبکه الجزیره از کشته و زخمی شدن شماری در درگیری های ارتش عراق با تروریستها در فلوجه خبر داد.