یک کارشناس مسائل دینی:

محکم پای خواسته‌های مشروع خود از خدا بایستید

سیاسی

یک استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی گفت: در دعا کردن و خواستن از خدا مصر باشید و محکم پای خواسته‌های مشروع خود از خدا بایستید و به سادگی از این خواسته‌ها که به درگاه خدا عرضه کرده‌اید، نگذرید.

یک استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی گفت: در دعا کردن و خواستن از خدا مصر باشید و محکم پای خواسته‌های مشروع خود از خدا بایستید و به سادگی از این خواسته‌ها که به درگاه خدا عرضه کرده‌اید، نگذرید.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) از مکه مکرمه، حجت‌الاسلام حیدری‌منش از کارشناسان مسائل دینی دفتر بعثه مقام معظم رهبری، شب گذشته در مراسم دعای کمیل زائران ایرانی در جوار خانه خدا درباره اهمیت دعا و شرایط آن، افزود: حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) در دعای خود چنین به درگاه خدا عرض می‌کرد که «ای خدای من دعای مرا بشنو وقتی که تو را می‌خوانم و صدایم را بشنو وقتی تو را صدا می‌زنم و قبولم کن وقتی که نجوا می‌کنم، طرف و سمت من به جهت تو است و من در بین دو دست تو هستم".

وی با بیان این‌که «دعا شرایطی دارد که باید در بهترین زمان و مکان انجام شود» افزود: بهترین مکان دعا کنار خانه خدا و بهترین زمان دعا شب‌های جمعه است. پس باید قدر این فرصت که خداوند توفیق داده را بدانیم و از آن بهره ببریم.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: در دعا کردن و خواستن از خدا مصر باشید و محکم پای خواسته‌های مشروع خود از خدا بایستید و به سادگی از این خواسته‌ها که به درگاه خدا عرضه کرده‌اید نگذرید، آنقدر در خواستن و دعا کردن پافشاری و اصرار کنید که خدا آن را به شما بدهد.

حیدری منش همچنین با بیان روایتی از امام صادق (ع) در این زمینه، گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند «حتی نمک غذاهایتان را از خدا بخواهید». پس از خدا همه چیز بخواهید، خوب بخواهید، چیزهای مهم بخواهید و در خواستنتان اصرار کنید تا نتیجه‌اش را بگیرید.

وی اضافه کرد: امام سجاد (ع) همچنین به ما سفارش فرموده‌اند که از خداوند عافیت و سلامتی و شکر عافیت طلب کنید.

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به این‌که «ائمه معصومین(ع) راه و روش دعا کردن و خواستن از خدا را به ما یاد داده‌اند» گفت: اگر به این سیره و روش معصومین(ع) در تمام امورات زندگی به ویژه در دعا کردن‌هایمان عمل و توجه کنین حتما به خواسته‌های مشروع خود خواهیم رسید.

انتهای پیام

کد N108502