"محمد دحلان" گزینه نتانیاهو برای جانشینی عباس

سیاسی

روزنامه عبری زبان معاریو فاش کرد که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امیدوار است که "محمد دحلان"، از رهبران سابق جنبش فتح جانشین محمود عباس شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان معاریو با اعلام این خبر گزارش داد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اسحاق مولخو، نماینده ویژه خود را برای دیدار با دحلان که در حال حاضر در دوبی سکونت دارد، فرستاده است.

مولخو و دحلان بارها با هم دیدار کرده‌اند. جنبش فتح دحلان را به اتهام تلاش برای سرنگونی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سال 2010 از فلسطین اخراج کرد.

به گزارش معاریو، مقامات رژیم صهیونیستی خواهان حفظ روابط خود با محمد دحلان هستند تا زمانی که عباس تصمیم بگیرد از منصب خود کناره‌گیری کند و اسرائیلی‌ها بتوانند دحلان را جانشین وی کنند.

این روزنامه همچنین گزارش داد: مسئولان اسرائیلی تماس‌هایی را با دحلان برقرار کرده‌اند چرا که به عقیده آن‌ها عباس قادر به امضای توافقنامه دائم با اسرائیل نیست اما معتقدند که دحلان می‌تواند شریک واقعی صلح و پلی برای پر کردن شکاف میان کرانه باختری و نوار غزه باشد.

گزارش‌ها حاکی از این است که دحلان در سال 2010 نامه‌ای را برای مسئولان آمریکایی فرستاد و در آن ذکر کرد که عباس قادر به تحقق صلح نیست و باید فرد دیگری را به جای وی انتخاب کرد.

همچنین گزارش شده که محمد دحلان از فعالیت‌های زیادی در کرانه باختری از جمله فعالیت‌های شبه‌نظامیان در اردوگاه‌های آوارگان در این منطقه حمایت مالی می‌کند.

به گزارش معاریو عباس از محبوبیت زیادی میان فلسطینی‌ها برخوردار است و محبوبیت وی به 60 درصد می‌رسد.

انتهای پیام

کد N108402