هشدار آمریکا به فرانسه درباره ایران

سیاسی

یک دیپلمات غربی از گفت‌وگوی سرزنش‌آمیز وزیر امور خارجه آمریکا با همتای فرانسوی‌اش درباره سفر سه روزه هیات بزرگ فرانسوی به تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه گاردین، یک دیپلمات آمریکایی اعلام کرد که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، به لوران فابیوس همتای فرانسوی‌اش درباره سفر اخیر یک هیات بزرگ فرانسوی به پایتخت ایران هشدار داد.

وی ادامه داد: جان کری در گفت‌وگو با وزیر خارجه فرانسه گفت این دیدار برای پیامی که آمریکا خواهان ارسال آن به ایران است، مفید نبوده است. این پیام این است که تنها تحریم‌ها تسهیل شده و به معنای لغو کامل آنها نیست.

چندی پیش وندی شرمن درباره تجارت با ایران گفته بود که تهران هنوز برای تجارت آماده نیست زیرا لغو تحریم‌های ما کاملا موقتی محدود و هدف‌دار است.

به گزارش این روزنامه، آمریکا به فرانسه هشدار داده است که هر کشوری چه متحد و غیرمتحد اگر تحریم‌های موجود علیه ایران را نقض کند، مورد مجازات قرار می‌گیرد.

این در حالی است که وزیر دارایی فرانسه چندی پیش گفت: اگر تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود، فرصت‌های خوبی در حوزه تجاری با ایران ایجاد می‌شود.

به گزارش ایسنا، روز دوشنبه یک هیات بزرگ فرانسوی شامل 116 نماینده تجاری شرکت‌های بزرگ این کشور، تجار و بازرگانان برای گفت‌وگو با مقامات ایرانی به مدت 3 روز به تهران آمدند.

انتهای پیام

کد N108268