اوباما داشتن رابطه "سرد" با پوتین را رد کرد

رئیس‌جمهوری آمریکا مساله داشتن روابط "سرد" با همتای روسی خود را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای گفت: من این روابط را سرد نمی‌دانم. حقیقت این است که من و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در نشست‌هایمان تبادل نظر، میزان حیرت‌آوری شوخی و گفت و شنود داریم. من همیشه با نهایت احترام با پوتین رفتار کرده‌ام.

روابط واشنگتن و مسکو سال گذشته میلادی به دنبال اختلافات شدید در مورد سوریه، سپر دفاع موشکی، حقوق بشر و سرنوشت ادوارد اسنودن، مقاطعه‌کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا خدشه‌دار شد.

اوباما درباره رفتار جدی پوتین گفت: احساس من این است که این مساله بخشی از سیاست داخلی مسکو است که پوتین فردی بسیار خشک و جدی به نظر آید.

این در حالی است که آمریکا روز گذشته اعلام کرد، روسیه در ضبط و انتشار آنلاین مذاکرات خصوصی میان دیپلمات‌های ‌آمریکایی در خصوص استراتژی واشنگتن نسبت به تحولات سیاسی در اوکراین دست دارد.

جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانسی خبری به خبرنگاران مدعی شد: زمانی که این فیلم توسط دولت روسیه منتشر شد، فکر می‌کنیم که حاکی از نقش روسیه بارز آنها در این مساله است.

اشاره کاخ سفید به مکالمه تلفنی ویکتوریا نولاند، از دستیاران وزیر خارجه آمریکا است. وی با بکار بردن یک فحش خطاب به اتحادیه اروپا از نقش این اتحادیه در بحران اوکراین ابراز نارضایتی می‌کند و همزمان نظر خود را درباره یکی از رهبران مخالفان دولت به صراحت اعلام می‌کند و به سفیر آمریکا در اوکراین می‌گوید نمی‌خواهد ویتالی کلیچکو، از رهبران مخالفان در دولت آینده اوکراین نقشی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N108157